Po godzinach

Warszawiacy zagrają na nosie Kaczyńskiemu? Pod jego oknami może powstać niezwykła galeria

Pięć dużych plansz, a na nich hasła: wolność, równość, solidarność. Do tego hasła z ulicznych demonstracji, także ze strajków kobiet. Tak niedługo może wyglądać krajobraz obok domu Jarosława Kaczyńskiego.

Wszystko w ramach jednego z projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Co roku mieszkańcy wielu miast mogą zgłaszać swoje pomysły na wykorzystanie części budżetu, w ramach którego wyznaczona odgórnie kwota wydatków przeznaczona jest na inicjatywy i projekty inwestycyjne bezpośrednio zgłaszane przez społeczeństwo lokalne.

W tym roku zrobiło się wyjątkowo głośno o pomyśle Ady Wieczorkowskiej, która ma pomysł na wystawę nazwaną “Galeria uliczna. Ulica Mickiewicza 47”. Adres i tematyka wystawy nie są przypadkowe. Ada Wieczorkowska mieszka na Żoliborzu i jest sąsiadką Jarosława Kaczyńskiego.

– Zgłosiłam ten projekt, bo nie podoba mi się, że jeden człowiek ma tak niszczący wpływ na naszą dzielnicę i szerzy hasła nienawiści wykluczające różne grupy – mówi pomysłodawczyni. – Policja pełni funkcje polityczne i regularnie wyłącza mieszkańcom fragment dzielnicy. To oburzające i nielegalne – dodaje Wieczorkowska.

A jak miałaby wyglądać sama wystawa? Ma składać się z pięciu plansz o wymiarach metr na półtora. Na jednej z nich mają znaleźć się słowa “wolność, równość, solidarność”, na kolejnych zdjęcia z demonstracji, protestów i akcji solidarnościowych z ofiarami represji politycznych czy przemocy policji. Na ostatniej planszy pojawi się hasło “wolny wybór”, związany ze strajkami kobiet.

Na lokalne projekty można głosować do 4 maja. Na samym Żoliborzu zostało zgłoszonych 61 pomysłów.

Źródło: WP.PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie