Polityka i Społeczeństwo

Wariant Delta atakuje, lekarz zarzuca władzy opieszałość. “Korzystajcie z moich wpisów, są darmowe”

Shutterstock

Korzystajcie z moich wpisów, są darmowe – apeluje do rządu dr Bartosz Fiałek. Lekarz zarzuca władzy opieszałość w działaniach w związku z zagrożeniem, jakim jest wariant Delta.

Ostrzegał przed Deltą

Dr Bartosz Fiałek pod koniec czerwca opublikował w mediach społecznościowych list otwarty do Mateusza Morawieckiego. Była to reakcja na wpis premiera, w którym ten ostrzega przed wariantem Delta i zapewnia, że rząd „zaczyna działać”.

Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej – napisał szef rządu.

Dr Fiałek odpisał premierowi w liście otwartym. Wskazał, że o groźnym wariancie Delta pisał już dwa tygodnie przed wpisem Morawieckiego.

Jeżeli mają Państwo trudności z adekwatnym, tzn. o czasie, reagowaniem na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną, to proszę zaglądać na moją stronę, na której przedstawiam najświeższe wiadomości dotyczące COVID-19 oraz zdarzeń z nim związanych, robiąc to całkowicie bezpłatnie – napisał lekarz, wypominając rządowi opieszałość w działaniach.


Doktor Fiałek rozszerzył tę myśl w rozmowie z portalem naTemat.

Pomimo tego, że docierało do nas coraz więcej informacji o wariancie alfa [tzw. brytyjskim – red.], nie zrobiono wystarczająco dużo, żeby nas przed nim uchronić. A dziś już wiemy, że ta linia rozwojowa nowego koronawirusa wywołała u nas najbardziej dotychczas śmiertelną i najgroźniejszą z epidemiczne punktu widzenia falę zakażeń, tzw. trzecią falę, z którą mierzyliśmy się tej wiosny. Stąd uznałem, że można było zareagować wcześniej i lepiej – powiedział w rozmowie z portalem. – Nie wiem, w jakiej formie te zespoły pracują. Natomiast patrząc na to, jak wyglądała reakcja na wariant alfa i jak wygląda przekaz związany z wariantem Delta, wszak komunikat został umieszczony bezpośrednio na oficjalnej stronie premiera Mateusza Morawieckiego, uznałem, że jednak rząd działa opieszale. Działania powinny być zdecydowanie szybsze, a potrzebne rozwiązania wprowadzane z wyprzedzeniem – podkreślił lekarz.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie