Polityka i Społeczeństwo

Warchoł z przytupem rozpoczął kampanię w Rzeszowie. Od złamania obostrzeń

Flickr.com/KPRM

Cała Polska czeka na ukaranie Marcina Warchoła za połamanie covidowych obostrzeń. Minister Zdrowia Adam Niedzielski chyba także.

Marcin Warchoł związany z Solidarną Polską, będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Swoją kampanię rozpoczął na zielono i z połamanymi obostrzeniami, które jego rząd nałożył na obywateli. Polityk zachęcał do przyjścia na organizowany przez siebie happening, na którym rozdawał sadzonki młodych drzewek. Warchoł na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu, nie ma podstawowego atrybutu walki z pandemią. Jest bez maseczki.

https://twitter.com/marcinwarchol/status/1373210443506982913

Twitter został zalany falą oburzenia, a pod adresem Marcina Warchola padają epitety. Użytkowniczki i użytkownicy domagają się reakcji premiera Mateusza Morawieckiego – Ciekawe co premier Morawiecki na członka swojego rządu bez maseczki organizującego wiec akurat po wejściu w życie nowych obostrzeń. Nic bardziej gorszącego nie mógł zrobić. Będzie dymisja czy udajemy, że nie widzimy sabotażu we własnym rządzie? – pyta Kataryna.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa pełnomocnika ds. szczepień Michała Dworczyka oraz szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. Panowie odpowiadali na pytania o trzecią falę koronawirusa oraz plan szczepień. Nie zabrakło pytania o chuliganerię maseczkową Marcina Warchoła. Adam Niedzielski zaznaczył, że sprawy nie zna, ale nie było tu typowego dla partii władzy kluczenia i mówienia dookoła tematu.

Nie ma zgody na to, żeby osoby, które nie przestrzegają standardów, regulacji i zaleceń, były inaczej traktowane niż poprzez negację. Jeżeli pan pyta mnie o stosunek do tego, to niezależnie od tego, kto dokonuje naruszenia, to nie ma to mojej akceptacji – powiedział minister zdrowia.

Już wiemy, jakie zdanie ma na ten temat Adam Niedzielski i chętnie poznamy opinię szefa rządu. Albo rząd jest wiarygodny w apelowaniu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie maseczek, dezynfekcji oraz dystansu, albo robi sobie z buzi cholewę i Warchołowi włos z głowy nie spadnie.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie