Polityka i Społeczeństwo

Warchoł z przytupem rozpoczął kampanię w Rzeszowie. Od złamania obostrzeń

Flickr.com/KPRM

Cała Polska czeka na ukaranie Marcina Warchoła za połamanie covidowych obostrzeń. Minister Zdrowia Adam Niedzielski chyba także.

Marcin Warchoł związany z Solidarną Polską, będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Swoją kampanię rozpoczął na zielono i z połamanymi obostrzeniami, które jego rząd nałożył na obywateli. Polityk zachęcał do przyjścia na organizowany przez siebie happening, na którym rozdawał sadzonki młodych drzewek. Warchoł na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu, nie ma podstawowego atrybutu walki z pandemią. Jest bez maseczki.

https://twitter.com/marcinwarchol/status/1373210443506982913

Twitter został zalany falą oburzenia, a pod adresem Marcina Warchola padają epitety. Użytkowniczki i użytkownicy domagają się reakcji premiera Mateusza Morawieckiego – Ciekawe co premier Morawiecki na członka swojego rządu bez maseczki organizującego wiec akurat po wejściu w życie nowych obostrzeń. Nic bardziej gorszącego nie mógł zrobić. Będzie dymisja czy udajemy, że nie widzimy sabotażu we własnym rządzie? – pyta Kataryna.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa pełnomocnika ds. szczepień Michała Dworczyka oraz szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. Panowie odpowiadali na pytania o trzecią falę koronawirusa oraz plan szczepień. Nie zabrakło pytania o chuliganerię maseczkową Marcina Warchoła. Adam Niedzielski zaznaczył, że sprawy nie zna, ale nie było tu typowego dla partii władzy kluczenia i mówienia dookoła tematu.

Nie ma zgody na to, żeby osoby, które nie przestrzegają standardów, regulacji i zaleceń, były inaczej traktowane niż poprzez negację. Jeżeli pan pyta mnie o stosunek do tego, to niezależnie od tego, kto dokonuje naruszenia, to nie ma to mojej akceptacji – powiedział minister zdrowia.

Już wiemy, jakie zdanie ma na ten temat Adam Niedzielski i chętnie poznamy opinię szefa rządu. Albo rząd jest wiarygodny w apelowaniu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie maseczek, dezynfekcji oraz dystansu, albo robi sobie z buzi cholewę i Warchołowi włos z głowy nie spadnie.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie