Polityka i Społeczeństwo

“Wara stąd!” Szokująca scena, ksiądz wygania wolontariuszkę WOŚP [WIDEO]

Screen Twitter/ @Izabela1027

Wara stąd! – krzyczał ksiądz do stojącej pod kościołem wolontariuszki WOŚP. Zajście zostało nagrane, film wywołał oburzenie w internecie.

Przykre zajście miało miejsce pod kościołem św. Szczepana w Krakowie. Ksiądz przegonił wolontariuszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To diabelska organizacja! Won stąd – krzyczał wściekle. Gdy dziewczyna starała się coś odpowiedzieć, duchowny znów krzyknął: „Wara!” i zamachnął się agresywnie. Potem, odchodząc, krzyknął w stronę nagrywającej osoby, że stacja TVN jest „diabolistyczna” i siedzi w niej antychryst.

To szokujące zdarzenie – przykro patrzeć, że w Polsce nawet ogólnopolska, tradycyjna zbiórka dla potrzebujących dzieci może być pretekstem do pogłębiania podziałów i okazywania pogardy drugiej stronie. Już pół biedy, jak robią to politycy, ale ksiądz? Ewangelie chyba się nie zmieniły, Kościół chyba powinien być miejscem otwartym, pełnym szacunku dla drugiego człowieka.

https://twitter.com/izabela1027/status/1355904776601481219

Na szczęście są i takie miejsca. Warto bowiem zaznaczyć, że są też duchowni, którzy otwarcie wsparli WOŚP. Ksiądz Kazimierz Klaban z jednej z elbląskich parafii przekazał wolontariuszom wszystkie zebrane podczas mszy pieniądze.

– Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził, bo w kościele zorganizowaliśmy licytację rzeczy przekazanych przez parafian oraz loterię. Była impreza, kawa i ciasto, a cały dochód, nie tylko datki z tacy, przekazaliśmy na WOŚP – powiedział kapłan portalowi WP. Zapewnił, że zna wielu proboszczów, którzy postępują podobnie. Niestety, te i inne dobre inicjatywy, podejmowane przez przedstawicieli Kościoła, wciąż nikną w cieniu rzucanym przez Rydzyka, Jędraszewskiego i innych przedstawicieli oblężonej kościelnej twierdzy. Tych, którzy uważają się za wielkich obrońców Kościoła. A wydaje się, że tym, przed czym Kościół powinien się bronić, to właśnie tacy obrońcy.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie