Polityka i Społeczeństwo

Walczył z pandemią, kupował respiratory od handlarza bronią, teraz wraca i obejmuje ważny resort. Niespodziewana nominacja w rządzie Morawieckiego!

Jak państwo PiS zamiata brudy swoich ludzi? Powołuje ich na nowe stanowiska. Tak stało się z byłym wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim, który w przyszłym tygodniu ma objąć tekę Ministra Cyfryzacji.

Janusz Cieszyński był tym urzędnikiem gmachu przy warszawskiej ulicy Miodowej, który organizował zakup respiratorów od handlarza bronią, który w dodatku nie wywiązał się z kontraktu, a także nie zwrócił Skarbowi Państwa pieniędzy za niezrealizowane zamówienie. Należy dodać, że część respiratorów, które handlarz bronią dostarczył okazała się wadliwa i nie była wyposażona w dokumentację niezbędną do ich włączenia do systemu ochrony zdrowia.

Cieszyński ostatnio zajmował stanowisko wiceprezydenta Chełma. Powołanie go z powrotem do rządu i to w randze szefa resortu jest akceptacją działań wątpliwych z punktu widzenia transparentności i przestrzegania standardów prawnych. Jest to również czytelny sygnał do setek tysięcy działaczy PiS dostatnio rezydujących na państwowych synekurach, że „naszym włos z głowy nie spadnie”.

Źródło: Interia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie