Polityka i Społeczeństwo

Walczą na pierwszej linii wojny z pandemią. Tymczasem wyborcom PiS są niemalże nieznani [SONDAŻ]

Niedzielski i Dworczyk
Flickr.com/PiS

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości w ograniczonej liczbie wiedzą kim jest szef KPRM Michał Dworczyk czy minister Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski zastąpił na stanowisku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i od razu rzucił się w medialne wiry. Konferencje prasowe, wizyty w telewizji czy stacjach radiowych w przypadku szefa resortu zdrowia są w dzisiejszych czasach czymś naturalnym. Z kolei szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk dopiero od niedawna stoi w pierwszym szeregu walki z pandemią, bowiem został pełnomocnikiem rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień.

Pracownia IBRiS przeprowadziła badanie na zlecenie “Faktu” z którego płyną zaskakujące wyniki – Wśród elektoratu PiS marnie wypada Adam Niedzielski (48 l.), minister zdrowia. 49 proc. ankietowanych miłośników PiS nie potrafi powiedzieć, kto zacz, a tylko 43 proc. potrafi opisać, czym się zajmuje – informuje dziennik.

W przypadku Michała Dworczyka aż 57 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości nie kojarzy tego nazwiska, a tylko 27 proc. respondentów jest w stanie powiedzieć czym się zajmuje.

Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej Dworczyka rozpoznaje aż 47 proc. respondentów. Nie słyszało o nim natomiast 39 proc. ankietowanych.(…)Niedzielskiego za to bacznie obserwuje elektorat opozycji. Aż 53 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej zna jego nazwisko i potrafi to udowodnić – czytamy.

“Fakt” zapytał także o deklarowane zaufanie do dr. Pawła Grzesiowskiego oraz prof. Krzysztofa Simona. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19 cieszy się zaufaniem 65 proc. badanych, a prof. Simon uzyskał 63 proc. wskazań.

Sondaż został przeprowadzony 18 stycznia br. na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

Źródło Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie