Po godzinach

W zabawny sposób zaorali politykę ekologiczną polskiego rządu. Ten filmik podbija internet

Dziś ruszył wielce oczekiwany szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach, gdzie członkowie międzynarodowej społeczności będą obradować nad tym, jak zaradzić postępującym niekorzystnym dla naszej planety zmianom klimatycznym. Na szczyt nie wybierają się co prawda prezydent USA Donald Trump, prezydent Francji Emmanuel Macron, czy Kanclerz Niemiec Angela Merkel, ale to należy zrzucić raczej na karb faktu, że polska dyplomacja pod rządami PiS wstała z kolan i od razu wyrżnęła głową o krawężnik.

O tym, jak bardzo powstrzymanie niekorzystnych zmian klimatycznych jest konieczne, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Tak jak nie trzeba nikogo przekonywać, że czystym kabaretem jest fakt ekologicznego prężenia muskułów przez Polskę, gdy nasz kraj pod rządami dobrej zmiany wykonuje drastyczny zwrot w kierunku węgla, czy też wygasza OZE, rezygnując z elektrowni wiatrowych. Polityka ekologiczna naszego rządu póki co pozostaje na papierze, a ten zmiany, które wchodzą w życie, idą raczej w sprzeczności z oczekiwanym i racjonalnym kierunkiem działania, ale to już temat za zupełnie osobne rozważania.

Z okazji szczytu klimatycznego Instytut Sztuki i Rozwoju opublikował na swoim Facebookowym profilu parodię polskiej polityki klimatycznej, okraszając ją jakże wymowną nazwą: “No i chuj“. Film ten stanowi doskonałe i jakże dosadne podsumowanie strategii PiS w kwestiach klimatycznych, a raczej jej braku. Zresztą zobaczcie sami:

W przedzień szczytu klimatycznego w Katowicach, publikujemy naszą strategię dotyczącą polskiej polityki klimatycznej.Więcej na naszych stronach.#COP24#PolishCoal#ClimatChange

Opublikowany przez Instytut Sztuki i Rozwoju Sobota, 1 grudnia 2018

To wszystko było by jeszcze bardziej śmieszne, gdyby nie fakt, że powyższy filmik idealnie odwzorowuje postawę rządzących w tak ważnej kwestii, jaką jest polityka klimatyczna. Na razie pozostaje nam jedynie śmiech przez łzy..

Źródło: Facebook

Fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie