Polityka i Społeczeństwo

W ten sposób władza chce przykryć problem pedofilii w Kościele. Czy rządzącym uda się zamieść film Siekielskiego pod dywan?

Film braci Siekielskich “Tylko nie mów nikomu“, który nagłaśnia problem pedofilii w polskim Kościele, zatacza coraz szersze kręgi. Produkcja w niecałe 4 dni doczekała się już 12 milionów wyświetleń na portalu You Tube.

Powiedzieć, że publikacja filmu wywołała nie lada skandal, to nic nie powiedzieć. Temat jest szczególnie niewygodny dla Prawa i Sprawiedliwości, które na co dzień nie tylko nie ukrywa sojuszu z ołtarzem, co otwarcie wspiera Kościół, a ten odwdzięcza mu się tym samym.

Jarosław Kaczyński postanowił zareagować błyskawicznie, już w zeszły weekend ogłaszając na konferencji, że nie będzie zgody na bezkarność pedofilii, proponując jednocześnie zmiany w kodeksie karnym, polegające m.in. na zaostrzeniu kar za to przestępstwo.

 

 

 

Ta zgrabna zagrywka PR-owa może spełznąć  na niczym, gdyż nowelizacja kodeksu karnego, bez zmiany podejścia zarówno hierarchii Kościoła, która obwiniana jest za krycie pedofilów, jak i organów ścigania, które niezbyt chętnie stawiają zarzuty, okazać się może pustym działaniem, które nie przyniesie żadnych wymiernych skutków. 

Biorąc pod uwagę, jak obecnie wygląda ściganie przestępstw pedofilii, należy mieć poważne obawy, czy proponowane zmiany przyniosą zamierzony efekt, czy też są wyłącznie działaniem pod publikę, mającym na celu ugaszenie poważnego pożaru wizerunkowego, z jakim boryka się obecnie obóz dobrej zmiany na ostatniej prostej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Nie sposób nie zgodzić się z powszechną w internecie opinią, że chodzi tylko i wyłącznie o zamiecenie filmu braci Siekielskich pod dywan…

Źródło: Twitter/ wp.pl

Fot. Krystian Maj / KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie