Pandemia Polityka i Społeczeństwo

W sztabie Dudy musi być niezła panika. Wykorzystują policję do zastraszania przeciwników prezydenta

Policja dokonała wczoraj w Gdańsku zaskakującego zatrzymania. Chodzi o Sebastiana Pawłowskiego. Na jego busie można było zobaczyć: napis “wolę w szambie zanurkować niż na Dudę zagłosować”, wizerunek kandydata PiS na prezydenta w czapeczce błazna i napisy “PiS stop” i “WyPAD 2020”. O sprawie pierwsza poinformowała na Twitterze jedna z internautek.

Zatrzymanie

Chodzi o wpis Hochstriess.

Napisała ona, że “policja zatrzymuje właśnie kierowcę tego busa. Pół godziny trzymają go i ‘sprawdzają’. Ciągle trwa ‘kontrola’. Policjanci wiszą na telefonach, nie potrafią powiedzieć dlaczego kontrolują pojazd i kierowcę. Policja kryminalna w cywilu też tam jest”.

https://twitter.com/hochstriess/status/1273972861829558273

Swoją relację na Facebook pokazał też główny bohater wydarzenia. – No i się zaczęło, witamy! (…) Już ma nas policja gdańska, PiS-owska. Zobaczymy, co będzie za akcja – mówi na początku pierwszej relacji. Potem słychać, jak tłumaczy, że jechał przepisowo. Następnie dodaje, że nie obraża głowy państwa, a jedynie wypowiada swoją opinię o kandydacie na prezydenta.

Opublikowany przez Sebastiana Pawlowskiego Piątek, 19 czerwca 2020

Później opublikował drugą relację. Funkcjonariusze zarzucają mu znieważenie głowy państwa:

Opublikowany przez Sebastiana Pawlowskiego Piątek, 19 czerwca 2020

Mężczyzna został zatrzymany

Jak informuje portal NaTemat, Komenda Miejska Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody potwierdziła mediom zatrzymanie mężczyzny.

Jak mówi rzeczniczka prasowa st. asp. Karina Kamińska mężczyzna został już zwolniony, a samochód zostanie mu oddany w najbliższych dniach. Rzeczniczka poinformowała, że kierowca został zatrzymany na wniosek mężczyzny, który przyszedł na komendę i złożył zawiadomienie, że naklejki na rzeczonym samochodzie są obraźliwe dla prezydenta – tłumaczy na portalu Anna Dryjańska.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie