Polityka i Społeczeństwo

W sieci zawrzało. Wszystko przez ten wpis Aleksandry Dulkiewicz

Flickr.com/EPP Group i the CoR

Aleksandra Dulkiewicz wywołała spore kontrowersje. Chodzi o jej komentarz o “rozdawnictwie pieniędzy” przez rząd PiS.

Dulkiewicz szoku

O co chodzi? W piątkowy wieczór Andrzej Duda na antenie TVN24 był gościem w programie “Sprawdzam”. W rozmowie pojawił się wątek zmian politycznych w USA.

– Mieliśmy bardzo sympatyczną wymianę korespondencji [z Joe Bidenem – przyp. redakcji]. Przyznam szczerze, że nawet nie spodziewałem się tego, że pan prezydent, jeszcze wtedy elekt, nadeśle odpowiedź – mówił Duda.

Wywiad był potem szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Głos w internetowej debacie wzięła obecna prezydent Gdańska.

“Niestety… Dzięki rozdawnictwu pieniędzy nas wszystkich podatników, zaangażowaniu wszelkich szczebli partyjnych przedstawicieli i mediów narodowych będziemy mieć takiego Prezydenta RP do 2025

– napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.

Potem zaczęła się typowa twitterowa jatka.

“Dlaczego Biden pokonał Trumpa? Bo zrozumiał błędy, jakie Demokraci popełnili w 2016 roku. Tymczasem polscy centryści ciągle nie rozumieją przyczyn swoich porażek, choć na wyciągnięcie wniosków mieli więcej czasu od Demsów”

– odpowiedział Adam Traczyk, politolog i publicysta. Po nim tweetować zaczął Adrian Zandberg z Lewicy Razem. Zaatakował KO za brak zrozumienia, dlaczego ta przegrywa wybory.

“Przez sześć ostatnich lat nadal państwo nie zrozumieliście, że do wygrania wyborów nie wystarczyła ciepła woda w kranie i opowieści o 25 latach wolności…”

– napisał z kolei naczelny “Wprost” Robert Feluś.

“Po godzinie i charakterze Pani wpisu można odnieść wrażenie, że Pani ponownie skorzystała z rozdawnictwa Coli i pewnego dodatku z Biedronki”

– to zaś Andrzej Skiba, radny PiS z Gdańska.

Lewica ramię w ramię z PiS?

Wymiana tweetów pokazała niestety, że opozycja nadal nie jest w pełni zjednoczona. Mało tego, tweet Zandberga sugeruje nawet, że politykowi Razem bliżej jest do PiS niż do KO.

Dulkiewicz zaś zdecydowanie ma rację. PiS wygrywa wybory dzięki socjalowi, na który – zwłaszcza od końca 2020 r. – nas nie stać. Jeśli wyborcy wkrótce tego nie pojmą, za parę lat czekają nas spore problemy gospodarcze.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie