Polityka i Społeczeństwo

W Sejmie powstał “Team Rydzyk”. Tworzą go politycy z pierwszych stron gazet

Rydzyk stawia rządowi ultimatum. Dostanie miliony, albo PiS zapłaci wysoką cenę
fot. youtube

Coraz trudniej obracać w żart sformułowanie, że to ojciec Tadeusz Rydzyk jest dziś drugą, po Jarosławie Kaczyńskim, osobą rządzącą w państwie, której powagi naruszać pod żadnym pozorem naruszać nie wolno. Jakikolwiek zarzut pod adresem zakonnika z Torunia, który może stawiać go w złym świetle i może kwestionować jego skromność, pokorę i umiar w sprawowaniu swojej misji redemptorysty może spotkać się ze zdecydowaną reakcją najważniejszych polityków partii rządzącej. Portal Wirtualna Polska właśnie podzielił się swoimi ustaleniami dotyczącymi “Team Rydzyk” czyli grupy nieformalnych obrońców twórcy Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Zespół, w skład którego wchodzą tacy politycy prawicy, jak Andrzej Jaworski, Krystyna Pawłowicz, Anna Sobecka, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak czy Krzysztof Jurgiel stawia sobie za zadanie ściganie każdego, kto słowem lub czynem obrazi kapłana z Torunia. Przykładów na takie działanie nie brakuje.

Ostatnio w obronie Rydzyka działała chociażby posłanka Pawłowicz, kierując do Komisji Etyki w Sejmie wniosek o ukaranie posłanki PO

– Kinga Gajewska często odnosi się w sposób niezwykle agresywny. Zawsze jest osobą przodującą w agresji wśród grupy młodszych posłów Platformy. To jest zwykła prowokatorka ze skrajnie lewicowego środowiska. Wpis był tak bezczelny, że postanowiłam skierować pismo – skomentowała posłanka Pawłowicz w Radio Maryja.

Z kolei Andrzej Jaworski prowadzi krucjatę przeciwko umieszczaniu toruńskiego zakonnika w Konwoju Wstydu, jaki Koalicja Obywatelska pokazuje w całym kraju. Jego zdaniem zarzuty o spłacaniu długów pod adresem ojca Rydzyka są absurdalne, a sam redemptorysta nie posiada żadnego majątku, z którego miałby się tłumaczyć.

Czy obrona przez “kłamliwymi manipulacjami”, jak o zarzutach pod adresem zakonnika z Torunia mówią członkowie “Team Rydzyk” będzie skuteczna trudno powiedzieć. Zespół obrońców ojca Dyrektora z pewnością byłby mocniejszy, gdyby po jego stronie stanął Zbigniew Ziobro ze swoim aparatem posłusznych prokuratorów. Ten jednak w ostatnich miesiącach zaniechał pielgrzymek do Torunia. To jednak może się zmienić, bowiem im bardziej napięta będzie sytuacja wewnątrz obozu władzy, tym bardziej warto będzie mieć w Tadeuszu Rydzyku sojusznika.

Źródło: Wirtualna Polska

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie