Polityka i Społeczeństwo

W Rzeszowie kampania wkracza w decydującą fazę. Konrad Fijołek wskazuje na zagrożenie ze strony dwóch kandydatów rządowych

Rzeszów
Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta

– Obóz rządzący zrzucił na Rzeszów desant polityczny – mówi w rozmowie z Wprost.pl Konrad Fijołek, prodemokratyczny kandydat w wyborach prezydenckich.

Konrad Fijołek wystartował w wyborach na prezydenta Rzeszowa po rezygnacji Tadeusza Ferenca z tej funkcji. Jest związany z komitetem “Rozwój Rzeszowa”. Samorządowiec otrzymał poparcie wszystkich sejmowych i pozasejmowych sił prodemokratycznych. W wywiadzie udzielonym Wprost.pl mówi, że czuje wsparcie od demokratycznych samorządowców z całej Polski.

Ostatnio wspomagał go w kampanii prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a kolejni prezydenci miast również zapowiedzieli wizyty na Podkarpaciu.

Konrad Fijołek podkreśla w wywiadzie, że w rzeszowskich przedterminowych wyborach prezydenckich zetrą się dwie wizje. Z jeden strony jest człowiek dobrze znający miasto, a wyniki badań socjologicznych pokazują, że powinien to być rzeszowianin.

– Druga wizja to ta, którą zaprezentował obóz rządzący w Polsce – zrzucenie na Rzeszów desantu politycznego. Stało się tak przez wystawienie polityka, posła i ministra z ugrupowania Zbigniewa Ziobry czy też, w przypadku PiS, byłą parlamentarzystkę, a obecnie wojewodę. To funkcjonariusze partyjni, polityczni – mówi samorządowiec i dodaje, że Rzeszów ma się stać dla nich politycznym łupem.

Pytany czy kontaktują się z nim szefowie partii opozycyjnych zaznacza, że charakter kampanii jest przede wszystkim samorządowy. – Oczywiście, co do wsparcia eksperckiego, know how, znajomości trendów europejskich czy światowych, to chętnie korzystamy z wiedzy tych, którzy nas wsparli, natomiast stale podkreślamy naszą lokalność – zdradza.

Dziennikarz zapytał, czy na wzór Warszawy wprowadziłby kartę LGBT+. Prodemokratyczny kandydat odpowiedział, że to nie jest w tej chwili dla Rzeszowa najważniejsza sprawa. Konrad Fijołek dodaje, że samorząd powinien wszystkim sprzyjać i nikogo nie dyskryminować, ale kluczowe dla Rzeszowa są w tej chwili sprawy związane z terenami zielonymi, aktywnym wypoczynkiem i uporządkowanie chaosu przestrzennego.

Źródło Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie