Polityka i Społeczeństwo

W rządzie szok! Tą wypowiedzią Sasin uderzył w samo podbrzusze premiera

Jacek Sasin atakuje media. Jednak takiego porównania nikt się nie spodziewał
Fot. Flickr

W sobotę Jacek Sasin potwierdził prawdziwość maila otrzymanego od Mateusza Morawieckiego. W Prawie i Sprawiedliwości wstrzymano oddech.

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, był w sobotę gościem radia RMF FM. Niespodziewanie i ku zdziwieniu opinii publicznej potwierdził prawdziwość maila, który został wykradziony ze skrzynki Michała Dworczyka. Chodzi o maila, w którym Mateusz Morawiecki zaleca wezwanie na dywanik niemieckiego ambasadora w odpowiedzi na krytyczne wobec polityków PiS publikacje “Faktu”.

Tak, to jest mail prawdziwy.  Odbyło się takie spotkanie. To była ciekawa dyskusja z udziałem moim, pana ministra Marka Suskiego i, już byłego dziś, ambasadora Niemiec. Pozostaliśmy przy swoich zdaniach powiedział Sasin. W Prawie i Sprawiedliwości wstrzymano oddech.

Tratata w Morawieckiego

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Jacek Sasin przeprowadził razem we współpracownikami kwerendę korespondencji z jego udziałem i stwierdził, że nie ma tam żadnych wątków, które mogą mu zaszkodzić. W związku z tym uznał, że jak pójdzie na wywiad i zostanie zapytany o wyciekające maile, to potwierdzi autentyczność otrzymanej od Mateusza Morawieckiego wiadomości.

W obozie władzy zapanowała konsternacja, a większość polityków Prawa i Sprawiedliwości odebrała słowa Jacka Sasina, jako serię wystrzeloną w szefa rządu.

Wszyscy zaczęli się zastanawiać, w co gra Sasin. Nawet jeśli nie jest to celowa strategia, to na pewno nie pomaga premierowi, bo na nowo ożywia dyskusję o tym, które maile są autentyczne, a one pokazują polityczną kuchnię – mówi w rozmowie z WP.pl jeden z polityków PiS.

W nieoficjalnych rozmowach politycy partii władzy odbierają zachowanie Jacka Sasina jako umacnianie swojej pozycji w formacji. Dodają również, że duża część ujawnianej korespondencji jest autentyczna.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie