Polityka i Społeczeństwo

W rządzie doszło do poważnego konfliktu ws. szczepień prokuratorów. W tle wojna Morawieckiego z Ziobro

Morawiecki
Flickr.com

Ziobryści konta ludzie premiera Mateusza Morawieckiego – to kolejny konflikt w całej palecie sprzeczek w obozie rządzącym.

Od wakacji zeszłego roku obóz rządzący jest wstrząsany konfliktami. Najkrwawszy nadal trwa, a może inaczej – został na razie zamrożony. To spór o powiązanie unijnych funduszy z przestrzeganiem praworządności. W tym kwartale powinna być głosowana ratyfikacja wieloletniego unijnego budżetu oraz Funduszu Odbudowy.

Na tę okazję szykowane są w obozie rządzącym rewolwery i strzały z biodra. Broń na razie jest konserwowana u rusznikarza.

Obóz rządzący już nas przyzwyczaił do tego, że musi mieć wroga. Bardzo często wyimaginowanego. Na razie politycy Zjednoczonej Prawicy łapią zadyszkę obostrzeniową, ponieważ jeden za drugim są łapani na łamaniu zakazów, które sami wprowadzili. Nie przeszkadza im to we wzajemnym okładaniu się po głowach. W zeszłym tygodniu do pierwszego etapu szczepień zostali przydzieleni prokuratorzy. Opozycja domaga się usunięcia tej grupy zawodowej z tej fazy szczepień. Jak to z tymi prokuratorami było – pisze Wirtualna Polska.

Minister Dworczyk dążył do usunięcia prokuratorów z pierwszej grupy szczepień, później prokuratorów przywrócono, a teraz my musimy się z tego tłumaczyć. Poza tym, szef KPRM doskonale wie, że minister Ziobro nie będzie szczepił się jako prokurator generalny w pierwszej grupie szczepień. Dlatego wypowiedzi ministra Dworczyka odbieramy jako złośliwość – mówią portalowi ludzie Zbigniewa Ziobry.

Michał Dworczyk został zapytany przez Wirtualną Polskę o szczepienie ministra sprawiedliwości w pierwszej grupie – Nie wiem, trzeba zapytać prawników – powiedział szef Kancelarii Premiera.

Wczoraj ukazało się oświadczenie ministerstwa sprawiedliwości. Można w nim przeczytać, że umieszczenie prokuratorów w grupie pierwszej zostało zaakceptowane przez Ministra Zdrowia – Jednak w trakcie dalszych zmian w Narodowym Programie Szczepień, decyzją ministra Michała Dworczyka – pełnomocnika premiera Mateusza Morawieckiego ds. szczepień, z nieznanych powodów prokuratorzy zostali przeniesieni do drugiego etapu – pisze ministerstwo.

Źródło WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie