Polityka i Społeczeństwo

W PiS zwijają się ze śmiechu po decyzji Porozumienia. “To jakby karp stawiał ultimatum wujkowi na Wigilii”

Flickr.com/PiS

Jak sugeruje Wirtualna Polska, w PiS kpi się już z buntowników z Porozumienia. Ponoć partia rządząca nie chce spełnić żądań Jarosława Gowina i jego ludzi dot. Polskiego Ładu.

Porozumienie idzie na zwarcie?

W sobotę poznaliśmy ultimatum Porozumienia dot. Polskiego Ładu. Partii nie podoba się kierunek, w którym chce iść PiS. Koalicja rządząca Polską teoretycznie wisi na włosku.

Tyle że sprawa wygląda groźne chyba tylko z pozoru. Ponoć w PiS kpi się już z Gowina i jego posłów. “Nie mają jaj”, “przy nich PSL to partia ideowa”, “żenujące to jest” – takie komentarze polityków PiS cytuje portal NaTemat.

Samo Porozumienie wydało wcześniej oświadczenie, w którym podało, od czego zależy pozostanie partii w szeregach Zjednoczonej Prawicy. “Nie poprzemy zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów” – napisano w komunikacie.

Kpiny z Gowinowców

Wp.pl informuje, że politycy PiS podobno żartują już sobie z Porozumienia.

Gdyby byli ideowi, to już dawno by wyszli z koalicji. Ale chcą zostać wyrzuceni, żeby zostać męczennikami. Słaba to i śmieszna gra z ich strony – powiedział portalowi jeden z przedstawicieli PiS.

– Ultimatum Gowina? To jakby karp stawiał ultimatum wujkowi na Wigilii – dodał inny rozmówca wp.pl.

– Wydaje mi się, że oni nie wiedzą, że my naprawdę możemy się z nimi pożegnać bez żadnego żalu. Powoli zaczyna nas to nudzić. Jak telenowela – powiedział dziennikarce NaTemat jeden z posłów PiS.

Co to wszystko oznacza? Po pierwsze, PiS czuje się chyba zabezpieczony w kwestii Polskiego Ładu. Może zakłada, że za nowymi pomysłami (np. podatkowymi) i tak zagłosuje Lewica.

Do tego widać już, że Gowin przestaje się liczyć w koalicji. Możliwe, że przegapił już nawet najlepszy możliwy moment na odejście z rządu. Jego sytuacja jest do tego cięższa, bowiem na czele KO stoi teraz Tusk, który niekoniecznie pali się do współpracy z byłym swoim ministrem.

Źródło: wp.pl, natemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie