Po godzinach

W PiS zapanowała czarna rozpacz. Nieobecność tej osoby jest trudniejsza do zniesienia niż spadające sondaże

Panią Basię Skrzypek Polacy znają przede wszystkim z serialu Ucho Prezesa, w którym była jedną z czołowych postaci. Sekretarka Kaczyńskiego, tak jak w popularnej produkcji, była przez lata prawą ręką prezesa PiS. To przez jej ręce przechodziły najważniejsze dokumenty i sprawy rangi państwowej. Teraz odchodzi na emeryturę, co to oznacza dla Kaczyńskiego i PiS?

Nie potrafię sobie wyobrazić PiS bez Jarosława Kaczyńskiego. Ale bez pani Barbary też nie umiem – wyznał dziennikarzowi Faktu europoseł PiS Karol Karski. Faktycznie, Barbara Skrzypek towarzyszy partii od początku jej powstania. Od trzydziestu lat odbierała telefony, prowadziła kalendarz i doradzała Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Pani Barbara pełni niebywale istotną rolę w sekretariacie pana prezesa. Bardzo wysoko cenię jej kompetencje – chwalił sekretarkę Kaczyńskiego inny europejski polityk PiS, Ryszard Czarnecki. – Jest to osoba o najwyższej kulturze osobistej spośród tych, z którymi zetknąłem się w polityce – ocenił inny polityk tej partii Zbigniew Girzyński. Ta opinia nie może dziwić. Sam Czarnecki zasłynął obrażaniem kobiety, politycy PiS często zachowywali się co najmniej niekulturalnie. Ostatnio cała Polska zawrzała po tym jak posłanka Lichocka pokazała środkowy palec kiedy pieniądze z budżetu zostały przyznane na TVP zamiast na chorych na raka.

Uchodzi za osobę powszechnie szanowaną i cenioną za swój profesjonalizm. To bardzo miła i sympatyczna postać – dodał Jan Maria Jackowski, kolejny polityk PiS. Członkowie rządzącego ugrupowania żegnali się z “Pierwszą Sekretarz Partii” na zjeździe PiS w Jachrance. Nie wiadomo na razie kto przejmie jej obowiązki.

źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie