Polityka i Społeczeństwo

W PiS zapanował strach przed Pegasusem? Politycy obozu władzy chcą sprawdzić swoje telefony

“Gazeta Wyborcza” ujawniła nazwiska osób związanych z obozem władzy, które były rozpracowywane Pegasusem. Czy pojawią się kolejne?

Kilka dni temu “Gazeta Wyborcza” ujawniła, że Pegasusem byli rozpracowywani ludzie związani z obozem władzy. To Adam Hofman, Mariusz Antoni K, Dawid Jackiewicz oraz Katarzyna Kaczmarek, żona słynnego “agenta Tomka”. W przypadku żony Tomasza Kaczmarka, PiS obawiał się wiedzy, jaką o Prawie i Sprawiedliwości może posiadać małżeństwo. Czy pojawią się kolejne nazwiska?

Gościem radia TOK FM był Jan Strzeżek, rzecznik koła parlamentarnego Porozumienie Jarosława Gowina. Jak przekazał, cześć polityków Porozumienia sprawdziła swoje telefony w kanadyjskim laboratorium Citizen Lab. Jan Strzeżek nie ma wątpliwości, że gdy dochodziło do prób korupcji politycznej w przypadku posłów Porozumienia, do współpracy z rządem Zjednoczonej Prawicy namawiano ich nie tylko prośbą.

Do analizy ma być oddany telefon Jarosława Gowina. – Nie ma co ukrywać, że dochodziły do nas różne sygnały, które ewidentnie nakazują sprawdzenie jego telefonu – powiedział. Jak podkreślił, wszystko ma związek z rozbijaniem formacji Jarosława Gowina przez Adama Bielana. – Kuluary mówią o tym, jakie były kulisy przeciągania poszczególnych posłów do PiS-u. Ewidentnie sprawy wymagają sprawdzenia – mówił Jan Strzeżek.

W rozmowie pojawił się także wątek sprawdzania telefonów przez polityków PiS. – Bardzo duża liczba polityków PiS-u zgłasza się do mnie z prośbą o udzielenie kontaktu do Citizen Lab-u, bo bardzo chcieliby sprawdzić swoje telefony. Wśród nich są także osoby, które zasiadają w rządzie – ujawnił na antenie TOK FM.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie