Polityka i Społeczeństwo

W PiS wściekłość. Kurski mocno zawiódł Kaczyńskiego. To przez prezesa TVP partia ma tak słabe notowania?

Flickr.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

PiS przeliczyło się z Polskim Ładem. Nie udało się wmówić Polakom, jaki to rząd łaskawy i wszystko trzeba ratować ciężką organiczną pracą. W promocji programu nie pomogło też TVP, o co partia ma pretensje do Jacka Kurskiego.

A miało być tak pięknie – politycy PiS zapewne oczekiwali, że wystarczy pomachać kwotą wolną od podatku, by lud zachwycił się Polskim Ładem. Tymczasem do świadomości obywateli przebiły się raczej rozwiązania, które uderzą w przedsiębiorców i klasę średnią. Jednym słowem, obóz PiS zawalił promocję Polskiego Ładu i teraz musi się gimnastykować, by ratować program.

TVP odpuściło Ład

W partii pretensje za ten stan mają do TVP. Mając taką machinę propagandową nie udało się wykreować pozytywnego przekazu wokół Ładu. Kurski wolał atakować Tuska. Teraz Kaczyński wysyła w teren polityków, by promowali program wśród „zwykłych ludzi”.

TVP Jacka Kurskiego nie sprawdziła się przy Polskim Ładzie. „Kura” nie miał przekazu, który byłby w stanie zrównoważył narrację drugiej strony. Akcja z promowaniem Ładu przez posłów w terenie jest wotum nieufności wobec Kurskiego i dowodem jego słabości – mówi portalowi Gazeta.pl jeden z polityków PiS. Dlaczego TVP zignorowało Polski Ład? Mówi się, że powodem była niechęć Jacka Kurskiego do Mateusza Morawieckiego.

Kurski zajmuje się zwalczaniem Morawieckiego, więc my teraz musimy jeździć i promować Polski Ład. Pozwolił na to, że przekaz o Ładzie zdominowali Jarosław Gowin, opozycja i Konfederacja – ocenia rozmówca portalu Gazeta.pl.

Nowogrodzka mobilizuje więc wszystkie siły, by odratować Ład. Posłowie PiS w weekendy udadzą się w teren, gdzie będą przekonywać Polaków do nowego programu partii. I kierownictwo nie będzie łaskawe – parlamentarzyści mają być rozliczani z tych spotkań. Jeżeli nie podołają zadaniu, PiS poniesie wizerunkową klęskę – Polski Ład stanie się historią, zanim wejdzie w życie.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie