Polityka i Społeczeństwo

W PiS też tracą cierpliwość do Obajtka? Wymowne słowa senatora partii rządzącej

screen YouTube/ infoPłockTV

– Z rewelacji wokół Daniela Obajtka, muszę się tłumaczyć przed wyborcami w swoim okręgu – mówi Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Nieruchomości Daniela Objatka rosną jak grzyby po deszczu. Były wójt Pcimia, który zarabiał nieco ponad 100 tys. zł rocznie, jest właścicielem szeregu obiektów, których wartość liczona jest w milionach złotych. O doniesienia medialne na temat aktualnego szefa Orlenu, był pytany radiu TOK FM Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Według senatora szef PKN Orlen powinien wszystkie kwestie ze szczegółami wyjaśnić, “bo to na różnych poziomach bulwersuje opinię publiczną”. – Dla wielu łączenie funkcji wójta z kierowaniem biznesem nie powinno mieć miejsca. A u innych emocje wywołuje to, że ktoś, kto ma nieruchomość typu pałac, korzysta ze środków publicznych, żeby ją wyremontować, choć twierdzi, że to na działalność fundacji – mówił w TOK FM.

Jan Maria Jackowski podkreślił, że podczas swoich dyżurów parlamentarnych musi się tłumaczyć przed wyborcami w swoim okręgu. Mówił, że napływają do niego pytania o pieniądze za które Daniel Obajtek remontuje sobie pałac. Ponad milion złotych otrzymał z ministerstwa kultury kierowanego przez Piotra Glińskiego. Po drodze było jeszcze ponad 400 tys. zł od fundacji KGHM i nieujawniona jeszcze kwota jaką przeznaczyła fundacja PKO BP.

W opinii senatora, wyjaśnienia jakie są przedstawiane przez Daniela Objatka i reprezentującego go prawnika to za mało. Z informacji posiadanych przez senatora wynika, że pojawiają się kolejne informacje na temat byłego wójta Pcimia.

– Robi się z tego trudna wizerunkowo sytuacja dla naszego obozu politycznego. Nie mówimy tylko o jakimś tam prezesie spółki Skarbu Państwa, tylko o osobie w szczególny sposób traktowanej przez najważniejsze osoby w państwie – mówił na antenie radia.

Źródło TOK FM

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie