Polityka i Społeczeństwo

W PiS szykuje się starcie tytanów. Kto wygra tę śmiertelną batalię o władzę?

Beata Szydło ofiarą niemieckiego spisku? Karnowscy bronią byłą premier za wszelką cenę
fot. flickr/KPRM

W czasie tego weekendu PiS ma wybierać nowe władze partii, czyli współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Do grona wiceprezesów ma dołączyć Mateusz Morawiecki.

Wybory w PiS

Dziś wiceszefami PiS są: Beata Szydło, była premier i europosłanka, Antoni Macierewicz, były szef MON i poseł, europoseł Joachim Brudziński, obecny szef MON Mariusz Błaszczak i szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Jak będą wyglądały nowe władze? Czy się zmienią? Możliwe, że Macierewicz, który chyba przestał liczyć się w partii, nie będzie już wiceszefem PiS. Brudziński, Błaszczak i Kamiński zapewne pozostaną. ,,Gazeta Wyborcza” twierdzi jednak, że w ramach ugrupowania trwa rywalizacja na linii Szydło – Morawiecki. Premier i była szefowa polskiego rządu chcą być u steru władz.

Co ciekawe, Szydło nadal jest w PiS popularna. I to mimo faktu, że nie jest już premierem i – przez mandat europosłanki – mniej angażuje się w krajową politykę. Z kolei Morawiecki to ciągle trochę ciało obce. Wielu pamięta mu to, że był doradcą Donalda Tuska.

Rola wiceszefa

Morawiecki zapewne będzie jednak chciał być wiceprzewodniczącym. Powód? Da mu to przyczółek do walki o władzę w partii, jeśli Kaczyński odejdzie na polityczną emeryturę.

– To funkcja symboliczna, ale i tak wyniki głosowania będą komentowane w partii – dodał “Wyborczej” polityk PiS.

Przypomnijmy, że kongres wyborczy PiS ma charakter zamknięty i potrwa cały dzień. W jego trakcie ponad 1500 delegatów wybierze szefa partii. Na kolejną kadencję ma kandydować Jarosław Kaczyński i to on zapewne znów stanie je czele PiS.

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1411204376908152832?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1411204376908152832%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F362277kongres-pis-mateusz-morawiecki-kontra-beata-szydlo

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie