Polityka i Społeczeństwo

W partii rządzącej narasta panika, politycy PiS wiedzą, że w tej sprawie muszą pójść na ustępstwa. “To samobójstwo”

Do tego wszystkiego dochodzą naliczane przez Unię Europejską kary za działanie nielegalnej Izby Dyscyplinarnej. To jeden milion euro dziennie. Licznik wyrzucanych w błoto pieniędzy dobija do 80 mln euro. Oficjalnie PiS nie ma zamiaru niczego płacić, ale widać, że Bruksela nie żartuje i już grozi ściągnięciem tych pieniędzy z puli przysługującej Polsce w ramach unijnego budżetu.

W PiS narasta strach

Jak pisze “Gazeta Wyborcza”, w szeregach Prawa i Sprawiedliwości narasta strach, bo “wyborcy się niepokoją”. – Trzeba się dogadać z UE.

Kary i brak kasy z Funduszu Odbudowy to samobójstwo – słychać nieoficjalnie w sejmowych kuluarach.

Poseł PiS Andrzej Szlachta, odważnie jak na partię którą reprezentuje mówi, że “problem powinien być rozwiązany, bo to sprawa pieniędzy dla Polaków”. – Myślę, że będzie refleksja. Zwłaszcza teraz, gdy rozkręca się piąta fala pandemii, to trzeba działać szybko. Dla tego imperatywu, jakim jest ochrona zdrowia i życia Polaków, wszyscy stwierdzą, że musimy zrobić krok do tyłu i przygotować taki projekt, by Bruksela go zaakceptowała – powiedział sejmowej reporterce “Wyborczej”.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie