Polityka i Społeczeństwo

W nowej radzie Dudy ds. nauki nie ma kobiet, ale są oni. Ordo Iuris bliżej prezydenta

TomaszKudala/ Shutterstock

Prezydent powołał Radę ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji. W jej 18-osobowym składzie próżno szukać kobiet, ale jest przedstawiciel Ordo Iuris.

We wtorek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda uroczyście ogłosił i przedstawił Radę ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji. To już dziewiąta rada, która powstała w ramach Narodowej Rady Rozwoju. – To rada, która ma patrzeć w przyszłość. To jej zasadnicze zadanie, choć oczywiście ważne będzie też dokonywanie diagnozy stanu obecnego: czy dobrze rozwijamy innowacyjność, czy reforma szkolnictwa wyższego właściwie kształtuje model polskiej nauki – mówił Andrzej Duda.

I pewnie cała uroczystość i powołanie Rady przeszłoby bez większego echa, gdyby nie zdjęcie, które Kancelaria Prezydenta opublikowała w mediach społecznościowych…

W oczy rzuca się od razu brak kobiet w 18-osobowym składzie Rady ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji, co nie umknęło dziennikarzom, ekspertom i politykom, którzy nie szczędzili Dudzie złośliwości. – 58% studiujących to kobiety, 52% osób z doktoratem to kobiety, 40% pracowników naukowych to kobiety, a poniżej nowa rada, która będzie patrzeć w przyszłość – napisała Agata Stremecka z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Głosów oburzenia było zdecydowanie więcej.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie