Polityka i Społeczeństwo

W nocy zakończyło się kluczowe spotkanie parlamentarzystów PO. Wiemy, co tam się wydarzyło

Flickr.com/Platforma Obywatelska RO

Późno w nocy zakończyło się spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. – Wychodzimy z tego spotkania wzmocnieni – powiedział Borys Budka.

Około godziny 18 rozpoczęło się wczoraj spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, które zakończyło się późno w nocy. Ostatnie ruchy tektoniczne w formacji oraz list ponad pięćdziesięciu posłów i senatorów doprowadził do tego, że w kipiąca w garnku woda zaczęła się wylewać spod pokrywki. Na to nakłada się trend spadkowy w sondażach, co również powoduje nerwowość w szeregach. Pojawiające się plotki o możliwości wyjścia z Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, budującego zapowiedziany po wyborach prezydenckich ruch obywatelski, sprawiały, że ogień pod garnkiem z każdym dniem stawał się coraz większy.

Nie było innego wyjścia, jak zdjąć pokrywkę i zanurzyć głowę we wrzątku dla dobra całego ugrupowania i to się wczoraj odbyło. Po spotkaniu na rozmowę z dziennikarzami wyszedł Borys Budka i Rafał Trzaskowski. Jak relacjonował w nocy TVN24.pl, lider Platformy Obywatelskiej podkreślił, że to była dobra rozmowa.

To było nasze wewnętrzne spotkanie dotyczące przede wszystkim planów na przyszłość i ofensywy, która przed nami. Również rozmawialiśmy o wszystkich kwestiach, które dotyczyły pracy parlamentarnej, naszej aktywności, tego co trzeba poprawić w funkcjonowaniu Platformy Obywatelskiej – powiedział przewodniczący.

Borys Budka dodał, że w przełomowych dla PO momentach, formacja potrafiła pokazać, że jest razem i ma dobre rozwiązania dla Polski – Wychodzimy z tego spotkania bardzo wzmocnieni. Wzmocnieni wspólnymi planami na przyszłość – mówił szef PO.

Rafał Trzaskowski wyraził zadowolenie z możliwości przeprowadzenia szczerej i konstruktywnej rozmowy – Wszyscy mamy dosyć, kiedy zadajecie państwo pytania, co powiedział X, a co powiedział Y. Wszyscy chcemy patrzeć w przyszłość. Jako Platforma Obywatelska mamy pomysły na działania, które musimy podjąć – mówił prezydent Warszawy. Obaj politycy podkreślili, że chcą rozmawiać z jak najszerszą grupą polityków opozycji.

Z kolei Onet.pl przytacza nieoficjalne wypowiedzi polityków PO po spotkaniu – To była taka zbiorowa psychoterapia. Nie wiem, czy przyniesie skutek. Zobaczymy. Podobne dyskusje odbywały się już wcześniej, ale najwidoczniej niczego nie dały, skoro znowu rozmawialiśmy o podobnych rzeczach –  mówi jeden z uczestników. – Atmosfera była niezła. Z ludzi zeszła para. Zawsze to coś – dodaje inny polityk Platformy.

Jak pisze portal, Rafał Trzaskowski musiał się zmierzyć z pytaniami o swoją przyszłość polityczną i plany – Rafał zapewniał, że zostaje w Platformie i nigdzie się nie wybiera. Myślę, że wielu ludzi przekonał – mówi rozmówca Onetu.

https://twitter.com/MichalSzczerba/status/1394773484098793475

Według informacji Onet.pl, na spotkaniu nie padły żądania dotyczące zmian w kierownictwie partii, ale pojawiło się wiele krytycznych głosów wobec Borysa Budki.

Źródło TVN24.plOnet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie