Polityka i Społeczeństwo

W niedzielę zakłócał przemówienie uczestniczki powstania. Teraz Bąkiewicz może dostać od rządu ponad cztery bańki!

Jak twierdzą dziennikarze Wirtualnej Polski, Robert Bąkiewicz zawnioskował o dofinansowanie budowy Centrum Niepodległości w Warszawie. To inwestycja rzędu 4,5 mln złotych. Komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego pozytywnie zaopiniowała wniosek lidera Marszu Niepodległości.

Bąkiewicz vs. powstanka warszawska

O Robercie Bąkiewiczu zrobiło się ponownie głośno w niedzielę, kiedy próbował on zakłócić demonstrację, jaką zorganizował Donald Tusk.

– Milcz, głupi chłopie, chamie skończony! – krzyczała wtedy do niego Wanda Traczyk-Stawska, która walczyła w Powstaniu Warszawskim.

To sprawiło, że media znów zainteresowały się poczynaniami narodowca. I tak np. wp.pl podaje, że komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego pozytywnie rozpatrzyła wniosek, który został złożony przez Bąkiewicza. W efekcie jego prośba o wsparcie państwowe znalazła się na pierwszym miejscu, ale listy rezerwowej.

Zdefiniowane we wniosku [zgłoszonego przez Stowarzyszenie Rota Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza-red.] cele dotyczące budowy infrastruktury dla pozarządowych organizacji patriotycznych ściśle odpowiadają celom Funduszu Patriotycznego. Są szczególnie adekwatne do obiektywnych potrzeb w tej dziedzinie, z uwagi na nierównowagę w zakresie finansowania pomiędzy organizacjami lewicowymi, liberalnymi i ateistycznymi, a stowarzyszeniami patriotycznymi, konserwatywnymi i katolickimi

– napisali członkowie komisji w uzasadnieniu oceny.

Wniosek Bąkiewicza, jeżeli tylko opuści listę rezerwową, może sprawić, że jego organizacja otrzyma nawet 4,5 mln zł na budowę Centrum Niepodległości.

Kasa, misiu, kasa

To nie pierwszy raz, gdy media piszą o finansach związanych z narodowcami. Jak ujawniła Bianka Mikołajewska z portalu OKO.Press, stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Straż Narodowa dostały w ramach Funduszu Patriotycznego wsparcie w wysokości trzech mln zł. Środki te miały zostać przeznaczone m.in. na sprzęt, samochody i ośrodek szkoleniowy.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie