Polityka i Społeczeństwo

W internecie nic nie ginie, także ten stary wpis Andrzeja Dudy o cenach paliw. Internauci wypominają, prezydent się tłumaczy

Prezydent Duda
praszkiewicz / Shutterstock.com

Internauci przypominają ostatnio Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten, gdy był liderem opozycji, domagał się obniżenia akcyzy nałożonej na paliwo. Teraz w podobnym tonie obrywa się prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Chodzi o jego wpis na Twitterze z 2012 roku.

Duda nie lubił przepłacać za paliwo

Chodzi o post na Twitterze z 2012 roku, w którym Duda pisał: Super, do tego paliwo po 6 zł. Może czas przesiąść się na psie zaprzęgi?

Gdy prezydent zauważył, że niefortunny post został odkurzony, szybko zaczął się bronić:

– Dziękuję za to przypomnienie. Niektóre tweety źle się starzeją – napisał. Dodał jednak, że ten konkretny tweet zestarzał się źle nie dla niego, tylko dla PO i PSL, które wówczas zapewniały szczęście i dobrobyt “by żyło się lepiej”.

Słabe próby ratowania twarzy

Duda próbował więc odwrócić kota ogonem. Podobnie zrobił to sekretarz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który bronił Kaczyńskiego, który także lata temu tłumaczył, jak prosto obniżyć ceny benzyny.

Obaj tłumaczą, że dziś siła nabywcza złotówki jest inna i za przeciętne wynagrodzenie można kupić więcej litrów benzyny niż dekadę temu.

– Przypomnijcie jeszcze jaka była siła nabywcza średniej pensji, emerytury i świadczeń społecznych do tego litra benzyny po 6 zł w 2012r. – stwierdził w swoim wpisie prezydent.

Duda zapomniał jednak, że dziś cena baryłek ropy na rynkach światowych jest niższa niż 9 czy 10 lat temu. W 2012 roku sięgała 120 dolarów, dziś jest to ok. 85 dolarów.

PiS w każdym razie wpadł we własne sidła. Gdy był w opozycji wydawał się bardzo wrażliwą partią, która chce poprawić los Polaków. Teraz, gdy rządzi, podejmowanie trudnych decyzji nie przychodzi jego liderom tak łatwo, jak ich deklarowanie lata temu.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie