Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk za ten apel powinien trafić do piekła. Duchowny właśnie przekroczył ostateczne granice przyzwoitości

Koronawirus zbiera swoje żniwo na rynku. Ponoć obrywa się też Radiu Maryja. Dlatego też ojciec Tadeusz Rydzyk wydał apel do słuchaczy.  Poprosił w nim o datki na swoje media (Radio Maryja, Telewizję Trwam i “Nasz Dziennik”).

Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków (…) Radia Maryja i Telewizji Trwam – zaczął apel kapłan-biznesmen. – Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego.

Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, »Naszego Dziennika«” – dodał.

Pomoc dla Rydzyka

To nie koniec absurdów w jego wypowiedzi. Dodał, że jego media nie mają regularnego przychodu z abonamentu czy nie dostaną np. 2 mld zł od rządu, “istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków”.

Zapomniał dopowiedzieć, że odkąd Polską rządzi PiS, na jego przedsięwzięcia państwo wydało ponad 200 mln zł (dokładna kwota nie jest publicznie znana – rząd do teraz nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy dot. tej sprawy). Część tak pozyskanych środków wydano na wymienione wyżej media. Ponoć chodziło o wykupione reklamy i programy sponsorowane. “Latem ubiegłego roku była już prowadzona publiczna zbiórka na wóz transmisyjny za 5 mln zł” – dodaje Onet.

Dodajmy jednak, że ojciec Rydzyk nie prosi o jednorazową pomoc. Chce uzyskiwać od słuchaczy i widzów stałe wpłaty.

– Mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania »Naszego Dziennika« też grozi jego zamknięcie. Czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich? – pyta Tadeusz Rydzyk.

Bezczelność Rydzyka nie zna granic?

Czy bezczelność Rydzyka nie zna już granic? A może uznał – jak ministrowie rządu Beaty Szydło myśląc o swoich nagrodach – że to mu się po prostu należy?

W każdym razie obecnie rozpoczyna się kryzys gospodarczy, który za kilka miesięcy (ponad rok?) uderzy w Polskę. Pamiętajmy, że krachy na giełdzie tylko z reguły rozpoczynają paroletnie recesje i kryzysy. Wyciąganie więc pieniędzy od emerytów (to oni stanowią target Rydzyka) w takich okolicznościach jest szczególnie niesmaczne…

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie