Polityka i Społeczeństwo

W co gra Witold Waszczykowski? Zastanawiające zachowanie byłego ministra

fot. flickr

Zamieszki na Kapitolu niczego nie nauczyły byłego szefa MSZ a obecnie eurodeputowanego Witolda Waszczykowskiego. Kilka dni temu raczył stwierdzić w jednym z wywiadów, że nowy prezydent Stanów Zjednoczonych jest obciążony nieuczciwością wyborów, w których pokonał Donalda Trumpa. Waszczykowski – co typowe dla przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości – nie przedstawił żadnych dowodów na prawdziwość swoich słów. Oznacza to, że haniebnie coś insynuował, czym na pewno nie poprawił reputacji naszego kraju w Waszyngtonie.

Nie jest tajemnicą, że prezydent Andrzej Duda oraz całe Prawo i Sprawiedliwość ciężko przeżyli wyborczą porażkę Donalda Trumpa. Bardzo długo łudzili się, że większość Amerykanów regularnie ogląda kanały TVP a ich niechęć do kandydata Demokratów będzie dla nich swoistą instrukcją przed głosowaniem. Pracownicy TVP (dziennikarzy nie ma tam od dawna) bardzo dużo robili, aby Joe Bidena pokazać polskiej, ale także amerykańskiej opinii publicznej (TVP Info emituje specjalny program w języku angielskim) wtedy jeszcze kandydata na prezydenta Joe Bidena jako prymitywnego półgłówka. Telewizja Polska jeszcze nigdy nie angażowała się w taki sposób w kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych.

Rzeczywistość jednak dopadła obóz Zjednoczonej Prawicy oraz funkcjonariuszy tej partii zatrudnionych w TVP. Andrzej Duda wysłał Joe Bidenowi gratulacje „udanej kampanii”, gdy inni europejscy przywódcy gratulowali po prostu wyboru na urząd prezydenta a wyboru pogratulował dopiero w grudniu, gdy wypowiedzieli się amerykańscy elektorzy. Zrobił to zresztą tuż po Władimirze Putinie, który w tych wyborach stracił „swojego człowieka w Waszyngtonie”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie