Polityka i Społeczeństwo

Uszczypliwy komentarz Donalda Tuska o Morawieckim i Kaczyńskim. “Mówił, że prezes nie ma pojęcia o świecie”

Donald Tusk lubi zabrać głos w sprawach bieżącej polityki. Były premier zazwyczaj w dowcipny, uszczypliwy sposób komentuje bieżące wydarzenia. Nie inaczej było tym razem. Tusk wziął na tapet Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego.

W swoim najnowszym wpisie na Twitterze Donald Tusk wbił szpilkę premierowi i prezesowi PiS. Co prawda żadne nazwiska w poście nie padły, ale do rozszyfrowania tego przekazu nie są potrzebne dyplomy wyższych uczelni.

Mateusz nie zawsze mija się z prawdą. Kiedy był moim doradcą, mówił, że Prezes nie ma pojęcia o współczesnym świecie i gospodarce – napisał Tusk.

To tylko dwa zdania, ale były przewodniczący Rady Europejskiej przekazał w nich wiele uszczypliwości. Samo sformułowanie „nie zawsze mija się z prawdą” wskazuje, jaką Tusk ma opinię o premierze Morawieckim. Bo nie ma wątpliwości, że ów „Mateusz”, o którym wspomina, to właśnie obecny premier. Warto przypomnieć, że w odległych czasach, zanim stał się twarzą „dobrej zmiany”, Mateusz Morawiecki był za rządów Donalda Tuska członkiem Rady Gospodarczej.

Prawdopodobnie wtedy Morawiecki dzielił się się swoimi przemyśleniami o Jarosławie Kaczyńskim, bo to naturalnie on kryje się pod określeniem „Prezes”. Ciekawe, czy opinia obecnego premiera o pośle Kaczyńskim już się zmieniła? Czy lider PiS przez te kilka lat nadrobił braki i stał się ekspertem w dziedzinie gospodarki, a niuanse aktualnej sytuacji na świecie nie mają dla niego tajemnic?

Wpis Tuska, jak zazwyczaj, wywołał na Twitterze niemałe poruszenie. Zareagował na niego między innymi Janusz Piechociński.

I mówił to z uśmiechem? – zapytał retorycznie. Reagowali też politycy PiS. Krzysztof Sobolewski nazwał Tuska „hejterem z Brukseli”.

Uszczypliwe tweety Tuska stają się powoli tradycją. Już wcześniej przytaczał żart o demokracji na Białorusi, który miał być komentarzem w sprawie wyborów kopertowych. Niedawno użył też cytatu z piosenki Kazika – „Coście uczynili z tą krainą?”

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie