Polityka i Społeczeństwo

Ustawa o mandatach w ogniu krytyki. Zbigniew Ziobro kontratakuje i żąda od sądów niemożliwego

Flickr.com/PiS

Mandatowe zmiany zaproponowane przez radykalne skrzydło Zjednoczonej Prawicy nabierają rozpędu. Ruszył walec Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tu nie ma dwóch stron sporu, tu nie ma różnicy zdań. Mandatowe zmiany proponowane przez Solidarną Polskę, za cichym przyzwoleniem Nowogrodzkiej, to chłostanie obywatela po plecach. Prawicy nie mają co do tego wątpliwości.

Radykalne skrzydło Zjednoczonej Prawicy rozpędza się nie tylko w mediach społecznościowych i np. na wczorajszej konferencji w Sejmie, ale także w resorcie sprawiedliwości ruszył mandatowy walec. Oczywiście proponowane zmiany są dla dobra obywateli i mają ich uszczęśliwić.

Do prezesów sądów apelacyjnych w całej Polsce w trybie pilnym trafiło pismo z Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym resort domaga się danych dotyczących spraw mandatowych. Konkretnie, chce wiedzieć, w ilu przypadkach odmowa przyjęcia mandatu skończyła się uznaniem racji obywatela, a w ilu – policji oraz jaki był procentowy wpływ takich spraw do sądów rejonowych – informuje Onet.pl

Pisma trafiły do sądów apelacyjnych 11 stycznia z oznaczeniem “bardzo pilne”. Wymagane przez resort sprawiedliwości dane mają być przekazane do 14 stycznia.

Żądanie ministerstwa jest nie do spełnienia. Musielibyśmy przejrzeć akta wszystkich spraw, a mamy inne obowiązkimówi portalowi sędzia Dominik Czeszkiewicz z Sądu Rejonowego w Suwałkach, członek Stowarzyszenia “Themis’.

Sędzia Dominik Czeszkiewicz rozprawia się także z mandatową opowieścią polityków Solidarnej Polski przekonujących, że leją radość swoimi zmianami w serca obywateli i pogodnie ich nastrajają – Twierdzenie, że zostawia się więcej pola do działania dla obywatela, jest przekłamaniem, bo po zmianach proponowanych przez władzę to obywatel będzie musiał udowadniać, że jest niewinny. Do tej pory to policja miała obowiązek udowodnienia winy obywatelowi – tłumaczy.

Źródło Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie