Uśmiechnięty prezes pokazał TĘ fotkę. W PiS euforia, bo Nawrocki poleciał do Stanów. „Dobry dzień”

screen/ TV Republika
Karol Nawrocki poleciał do Waszyngtonu i nawet spotkał się z Donaldem Trumpem. Cały obóz PiS jest w ekstazie, nawet Jarosław Kaczyński w euforii opublikował post na platformie X.
Nawrocki leci do Waszyngtonu
Sztabowcy z Nowogrodzkiej wysłali swojego kandydata za Ocean. Aby nałapać trochę sondażowych punktów w decydującej fazie kampanii, Karol Nawrocki musiał pojawić się w Waszyngtonie obok idola prawicy – Donalda Trumpa.
„Obywatelski” kandydat PiS wziął udział w Narodowym Dniu Modlitwy. Był jednym z gości w Ogrodzie Różanym Białego Domu, gdzie rozmawiał z kongresmenami, sekretarzem stanu Marco Rubio i wysłuchał wystąpienia Donalda Trumpa. W rozmowie z mediami powiedział, że nie spotkał się z prezydentem USA, bo „nie było tego w agendzie”. Dopiero w nocy polskiego czasu nastąpił zwrot akcji – rozmowę z Trumpem jakoś udało się zorganizować. „Obywatelski” kandydat PiS potwierdził to na antenie TV Republika.
– Prezydent Trump powiedział: you will win [zwyciężysz]. Odczytałem to jako rodzaj życzenia mi sukcesu w nadchodzących wyborach — chwalił się w prawicowych mediach Nawrocki.
Euforia w PiS
No i cały obóz PiS w euforii, bo zasada „nie będą nam w obcych językach narzucali, jak mają być prowadzone polskie sprawy”, którą wygłosił kilka lat temu Andrzej Duda, nie obejmuje idola prawicy. Gdyby kanclerz Niemiec albo Ursula von der Leyen spotkali się z Rafałem Trzaskowskim czy Szymonem Hołownia i powiedzieli: „you will win”, całe PiS grzmiałoby o braku suwerenności i polityce robionej na kolanach. Gdy mówi to pomarańczowy Republikanin, to PiS pada na kolana. I nie przeszkadza im przyjazna polityka prezydenta USA wobec Rosji.
W sieci zaroiło się od euforycznych komentarzy polityków PiS. Wpis pojawił się nawet na koncie Jarosława Kaczyńskiego na platformie X.
– Dobry dzień dla Polski! – napisał w imieniu prezesa administrator jego konta. Do posta dorzucił fotkę Nawrockiego i Trumpa.
Dobry dzień dla Polski! 🇵🇱 #Nawrocki2025 pic.twitter.com/isXTPP3Mkc
— Jarosław Kaczyński (@OficjalnyJK) May 2, 2025
– W Waszyngtonie pseudo ambasador, opłacany z podatków, nie potrafi zbliżyć się do prezydenta USA na mniej niż kilkaset metrów. A Karol Nawrocki? Przyjeżdża i od razu spotkanie z prezydentem! Oto stawka tych wyborów — kompetencje kontra fuszerka – ekscytował się Jan Kanthak.
W Waszyngtonie pseudo ambasador, opłacany z podatków, nie potrafi zbliżyć się do prezydenta USA na mniej niż kilkaset metrów. A Karol Nawrocki? Przyjeżdża i od razu spotkanie z prezydentem! Oto stawka tych wyborów – kompetencje kontra fuszerka. #Nawrocki2025 pic.twitter.com/TBnxcrOjge
— Jan Kanthak #NAWROCKI2025 🇵🇱 (@JanKanthak) May 2, 2025
– Karol Nawrocki właśnie spotkał się z prezydentem Trumpem w Gabinecie Owalnym. To miejsce ma 2 teraz charakterystyki: 1) podejmuje się tam najważniejsze decyzje na świecie, w tym dotyczące NATO i bezpieczeństwa Polski. 2) Nikt z PO nie ma tam wstępu – napisał Patryk Jaki.
Karol Naworcki właśnie spotkał się z prezydentem Trumpem w Gabinecie Owalnym. To miejsce ma teraz 2 charakterystyki:
1) podejmuje się tam najważniejsze decyzje na świecie, w tym dotyczące NATO i bezpieczeństwa Polski.
2) Nikt z PO nie ma tam wstępu.
—#Nawrocki2025 @Nawrocki25… pic.twitter.com/VGZa0pfLJx— Patryk Jaki (@PatrykJaki) May 2, 2025
– Ci, którzy tak wściekle atakują dziś Donalda Trumpa i Karola Nawrockiego albo są głupcami i tego nie rozumieją, albo celowo działają przeciwko interesowi Polski w imię swoich partyjnych korzyści. Głosując, zastanówmy się wcześniej, w czyje ręce chcemy oddać Polskę – analizuje Jacek Sasin. On najwyraźniej oddał Polskę w ręce pomarańczowego Republikanina.
Ścisły sojusz z USA w ramach NATO i obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce to najlepsza i jedyna gwarancja polskiego bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa nas i naszych rodzin.@NawrockiKn, spotykając z Prezydentem Donaldem Trumpem pokazuje, że będzie tego sojuszu najlepszym… pic.twitter.com/q5Bkvg7Lzv
— Jacek Sasin (@SasinJacek) May 2, 2025
Pozostaje pytanie, czy spotkanie z Trumpem faktycznie będzie „game changerem” kampanii, jak to marzy się Nowogrodzkiej. Faktem jest, że Trump to idol obozu PiS. Ale również jest faktem, że prezydent USA zraził do siebie swoją polityką w tej kadencji.
1 Odpowiedzi na Uśmiechnięty prezes pokazał TĘ fotkę. W PiS euforia, bo Nawrocki poleciał do Stanów. „Dobry dzień”
Hołd waszyngtoński…murzyńskość w pełni. Ale może dostał paciorki i perkal…