Po godzinach

Usiądźcie, jeśli stoicie. Magdalena Ogórek “przejechała się” po Ryszardzie Terleckim

– Brak historii w szkołach może też owocować niezrozumieniem pewnych kwestii – tak Magdalena Ogórek skomentowała słowa Ryszarda Terleckiego dotyczące błyskawicy, która jest jednym z symboli protestów kobiet.

– Z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród polityków Lewicy i Platformy Obywatelskiej są osoby, które mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS, ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów. Z przykrością to przyjmujemy – powiedział na wtorkowym posiedzeniu Sejmu, marszałek Ryszard Terlecki.

Te “znaki” to oczywiście błyskawica, która jest jednym z symboli protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji w sytuacji uszkodzenia płodu. Ale Terlecki ja swoją wizję świata i rzeczywistości.

W wieczornym programie “W tyle wizji” emitowanym na antenie TVP Info, słowa Terleckiego skomentowała Magdalena Ogórek. I tu niespodzianka. Współprowadząca audycję lekko, bo lekko, ale jednak “przejechała się” po marszałku. – Brak historii w szkołach może też owocować niezrozumieniem pewnych kwestii – powiedziała.

Po materiale z wypowiedzią Terleckiego zaprezentowano inne przykłady wykorzystywania błyskawicy. Mówiąc krótko – nawet “W tyle wizji” wyśmiało narrację polityka PiS.

Źródło: Wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie