Polityka i Społeczeństwo

Umysł Kaczyńskiego reaguje trochę inaczej? Te słowa bardzo nie spodobają się prezesowi PiS

Pilna narada na Nowogrodzkiej. Weto prezydenta poważnie pokrzyżowało PiS szyki
fot. flickr/Sejm RP

W serialu “Ucho prezesa” zaprezentowana jest wizja jednoosobowego sterowania Polską przez szefa partii PiS. Jej prawdziwość potwierdziły nagrania ujawnione przez Gazetę Wyborczą, które dały początek aferze Srebrna i procesu Jarosława Kaczyńskiego. Na nagraniach prezes wydawał decyzje nie tylko za członków rządu, ale też prezesa jednego z największych państwowych banków.

Jaki wpływ dla państwa może mieć choroba osoby kontrolującej takie instytucje?

Życzę panu prezesowi szybkiego powrotu do zdrowia – mówił w Radiu Zet Marszałek Senatu.

Jak się bierze silne leki przeciwbólowe, to umysł człowieka reaguje trochę inaczejwyjaśniał. Tomasz Grodzki przed pracą w parlamencie był doktorem, dyrektorem szpitala. O chorobie Kaczyńskiego mówiło się wielokrotnie, w mediach ukazywały się zdjęcia z różnych szpitali, które odwiedzał szef PiS.

Jednak nigdy wypowiedź Kaczyńskiego nie wywoływała aż takich wątpliwości. To właśnie oderwana od rzeczywistości wypowiedź wzbudziła niepokój lekarza. Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał zmianę ustawy o SN, bo PiS naruszył niezależność sędziów. Tymczasem szef tego ugrupowania popiera odwrotną inicjatywę – projekt ustawy ograniczającej niezależność sędziów i wolność słowa.

Kaczyński stwierdził, że w polskim sądownictwie panuje anarchia. Trudno oczekiwać, by prezes PiS nie wiedział o wyroku ETS. Pójście na wojnę z Unią Europejską w kwestii praworządności grozi ograniczeniem finansowego wsparcia dla Polski. Czy te słowa to faktycznie efekt działania silnych leków? Czy Kaczyński chce po prostu by sądy działały jak dyrektor banku Pekao SA, czyli zgodnie z jego decyzjami?

źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie