Po godzinach

Ukryty talent Kaczyńskiego! Tego o prezesie nie wiedzieliście, ale Paweł Kukiz od razu to zauważył

Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński rozmawia o współpracy z Pawłem Kukizem. Najwyraźniej rockman i prezes przypadli sobie do gustu. Okazuje się, że Kukiz poczęstował Kaczyńskiego niespodziewanym komplementem, który wyjątkowo ucieszył szefa partii rządzącej.

PiS od dawna ma problemy z koalicjantami, co sprawia, że nie może czuć się pewnie przed sejmowymi głosowaniami. Zdarzało się już, że politycy Porozumienia i Solidarnej Polski nie głosowali ręka w rękę z posłami PiS.

Jarosław Kaczyński szuka więc nowych sojuszników. Wybór padł na Pawła Kukiza, za którym burzliwy rozwód z PSL. Kierownictwo PiS uważa, że rockman zapewniłby partii rządzącej dodatkowe 2-3 procent poparcia.

Trwają więc rozmowy na temat współpracy. Nie jest tajemnicą, że Kukizowi najbardziej zależy na wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych, co niespecjalnie podoba się partii rządzącej. Ponoć jest nawet gotów na kompromis, aby JOW-y obowiązywały od wyborów w 2027 roku. Poza tą jedną kwestią wydaje się, że politycy znaleźli wspólny język, a negocjacje toczą się w dobrej atmosferze. Rąbka tajemnicy uchylił w wywiadzie dla „Sieci” sam Jarosław Kaczyński.

– Mam nadzieję, że są sprawy w których możemy współdziałać. Pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego – zaznaczył prezes, zapytany o ewentualną koalicyjną współpracę z Kukizem. A potem wyjawił, co zadecydowało o dobrych relacjach między nim a rockmanem.

Osobiście bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię – niespodziewanie wyznał Kaczyński. A gdyby tak… nie podpowiadamy, ale… Ostatnio była Eurowizja, a pupil Jacka Kurskiego kompletnie zawiódł. A może za rok wysłać duet?

Źródło: Sieci

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie