Polityka i Społeczeństwo Wojna

Ukraina zawiesza negocjacje pokojowe z Rosją! “Oni nie przestają szantażować”

Negocjacje pokojowe między Ukrainą i Rosją zostały zwieszone. Poinformował o tym Michajło Podolak, doradca w kancelarii Wołodymira Zełenskiego.

Słowa Podolaka cytuje agencja Interfax-Ukraina. Doradca w kancelarii prezydenta Zełenskiego przekazał, że negocjacje z Rosją zostały zawieszone. Powód? Rosja nie zmienia postawy, nie bierze pod uwagę zmieniającej się sytuacji – a więc swoich niepowodzeń na froncie.

Przebieg negocjacji zależy od tego, jak rozwija się sytuacja w Ukrainie. Od początku wojny zmieniła się ona znacząco. Rozmowy są zawieszone, ponieważ po oświadczeniu stambulskim nie nastąpiły żadne istotne zmiany – powiedział Podolak. Po spotkaniu grup negocjacyjnych w Stambule wydawało się wręcz, że w rozmowach nastąpił przełom. Jednak potem ujawniono zbrodnie, które rosyjska armia popełniła w Buczy i negocjacje utkwiły w miejscu.

Oni wciąż nie przestają nas szantażować. Mówią o tym publicznie. Słyszymy słowa Ławrowa czy Pieskowa, wysuwających żądania wobec Ukrainy, chociaż nie są oni uczestnikami negocjacji – stwierdził doradca w kancelarii prezydenta Ukrainy. – Rosja nadal nie może się pozbyć stereotypowego myślenia. Przez 82 dni wojny nie zrozumiała, że sytuacja na Ukrainie jest zupełnie inna, niż wydawało jej się to od samego początku. Oni do tej pory żyją w świecie, w którym rzekomo istnieje ukraiński nazizm – dodał Podolak. Jak jednak podkreślił, „każda wojna kończy się przy stole negocjacyjnym”.

Już wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Rosji Andriej Rudenko oskarżał Ukrainę o „wycofanie się z procesu negocjacji”. Podobne zarzuty wobec Ukraińców pojawiały się regularnie – w połowie kwietnia Dmitrij Pieskow żalił się, że „dynamika postępów w procesie negocjacyjnym pozostawia wiele do życzenia”. Jednak to Wołodymir Zełenski był gotowy do bezpośredniej rozmowy z Putinem, a kremlowski zbrodniarz się na takie spotkanie nie zgodził.

Czytaj również:

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie