Polityka i Społeczeństwo Wojna

Ukraina alarmuje: Rosjanie ostrzelali białoruską wioskę. “To prowokacja!”

Ukraińskie dowództwo sił powietrznych przekazało, że rosyjskie samoloty ostrzelały białoruską miejscowość. Może być to prowokacja, mająca wciągnąć białoruskie wojska do wojny.

Dowództwo ukraińskich sił powietrznych poinformowało w piątek popołudniu, że rosyjskie samoloty zaatakowały białoruską osadę Kopani. Rosyjskie maszyny miały wlecieć na terytorium Ukrainy, a następnie zawrócić, by dokonać ostrzału.

To jest PROWOKACJA!

Celem jest zaangażowanie Sił Zbrojnych Republiki Białorusi w wojnę z Ukrainą! – ostrzega strona ukraińska. Władze Ukrainy od dłuższego czasu ostrzegają, że ”dowództwo rosyjskich sił okupacyjnych szykuje serię krwawych prowokacji”. Ich celem jest wciągnięcie białoruskich sił zbrojnych do bezpośrednich walk na Ukrainie. Do tej pory Białoruś użyczyła swoich terenów rosyjskim wojskom, ale jej armia nie wkroczyła na terytorium Ukrainy.

https://twitter.com/ArmedForcesUkr/status/1502288523143139328

Prowokacja zbiega się w czasie z wizytą Aleksandra Łukaszenki w Moskwie. Białoruski dyktator opowiadał w Moskwie kłamstwa o rzekomym planowanym przez Ukrainę ataku na Białoruś. Jak bredził Łukaszenka, Ukraina szykowała się do uderzenia nie tylko na Donbas, ale i na Białoruś” i stałoby się tak, gdyby nie „wyprzedzający atak”.

Armia ukraińska nie planowała, nie planuje i nie będzie planować żadnych agresywnych działań przeciwko Białorusi – podkreślał stanowczo szef MON Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie