Polityka i Społeczeństwo

“Ukłon w stronę Ziobry”. Prokuratorzy będą szczepieni już w pierwszym etapie, opozycja grzmi

W pierwszym etapie szczepień na COVID-19 zaszczepieni zostaną prokuratorzy. KO wzywa premiera, by prokuratorów zastąpiono bardziej potrzebującymi grupami.

Wkrótce rozpocznie się etap pierwszy NArodowego Programu Szczepień. Zaszczepieni zostaną przede wszystkim seniorzy, do tej grupy zaliczono też nauczycieli ze szkół i przedszkoli oraz funkcjonariuszy służb mundurowych, żołnierzy oraz… prokuratorów. Ta ostatnia profesja na liście dziwi.

Wydaje się, że wcześniejsze szczepienie mogłoby przydać się bardziej np. sprzedawcom, którzy mogliby dzięki temu otworzyć sklepy, albo pracownicy gastronomii, by i ta gałąź gospodarki wróciła do pracy. Nie mówiąc np. o pacjentach onkologii. Prokuratorzy raczej nie mają do czynienia na codzień z dużymi grupami ludzi.

Olbrzymie zastrzeżenia co do włączenia prokuratorów do pierwszego etapu ma KO. Jak poinformował portal WP, szef klubu KO Cezary Tomczyk wysłał do Mateusza Morawieckiego pismo z wnioskiem o zmianę przepisów.

– Wzywam Pana Premiera do natychmiastowej zmiany przepisów polegającej na usunięciu tej grupy zawodowej z premiowanego miejsca w kolejności szczepień przeciwko COVID-19 i zastąpienia jej grupami osób, które zdaniem niezależnych ekspertów, wirusologów, lekarzy, a także zgodnie z elementarnymi zasadami moralnymi wymagają zaszczepienia poza kolejnością – czytamy w piśmie.

Tomczyk zarzuca, że przepis premiujący prokuratorów to „polityczny ukłon” w stronę Zbigniewa Ziobry, wykonany kosztem bardziej potrzebujących Polaków. Prokurator generalny będzie miał szansę na szybsze zaszczepienie.

Zawiązywanie politycznych sojuszów kosztem życia i zdrowia obywateli stanowi wyraz kierowania się czysto partykularnym interesem partyjnym oraz chęcią utrzymania władzy za wszelką cenę, co jako klub (…) stanowczo potępiamy – napisał Tomczyk we wniosku.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie