Polityka i Społeczeństwo

Ujawniono SMS-y do Trumpa podczas oblężenia Kapitolu. Mówią one wszystko o postawie byłego prezydenta

Donald Trump jr. i publicyści telewizji Fox News apelowali do prezydenta Donalda Trumpa, by uspokoił tłum atakujących Kapitol 6 stycznia. Dowiadujemy się tego teraz z wiadomości SMS upublicznionych w poniedziałek przez komisję śledczą Kongresu ds. 6 stycznia.

SMS-y Trumpa

W poniedziałek komisja zagłosowała za zwróceniem się do prokuratury o postawienie zarzutów za odmowę złożenia zeznań byłemu szefowi personelu Białego Domu Markowi Meadowsowi. Ten ostatni odmówił współpracy z komisją, ale przekazał jej tysiące SMS-ów i emaili, które teraz częściowo upubliczniono. 

On [prezydent Trump] musi jak najszybciej potępić to g. ..” – pisał do Meadowsa po rozpoczęciu oblężenia Kapitolu syn prezydenta Trumpa, Donald jr.

“Potrzebujemy przemówienia z Gabinetu Owalnego. On musi teraz przewodzić. To wszystko poszło za daleko i wymknęło się spod kontroli” – dodawał.

Wiadomości w podobnym tonie przesyłali publicyści konserwatywnej telewizji Fox News Sean Hannity, Laura Ingraham i Brian Kilmeade.

“Mark, prezydent musi powiedzieć ludziom w Kapitolu, żeby poszli do domu. To krzywdzi nas wszystkich. On niszczy swój dorobek” – pisała Ingraham.

Prezydent nie działał

Jak wiemy, mimo tych próśb, Trump, wtedy jeszcze formalnie prezydent, przez ponad trzy godziny nie robił nic. Ostatecznie opublikował tylko orędzie, w którym zaapelował do demonstrantów, by zaprzestali szturmu. Podtrzymał jednak swoją narrację o “ukradzionych wyborach”. Tym samym zakończył swoją prezydenturę w mało chwalebny sposób.

W poniedziałek komisja śledcza jednogłośnie poparła wniosek o złożenie zawiadomienia do prokuratury wobec Meadowsa za odmowę współpracy z komisją. Wcześniej podobny wniosek złożono wobec byłego doradcy Trumpa Steve’a Bannona. W listopadzie Bannon usłyszał zarzuty w tej sprawie. Grozi mu od 1 do 12 miesięcy więzienia.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie