Polityka i Społeczeństwo

Ujawniono kolejny mail ze skrzynki Dworczyka. Te słowa mocno zabolą Antoniego Macierewicza

Coraz gorsza kondycja i styl – miał napisać Michał Dworczyk o Antonim Macierewiczu. Ta interesująca ocena partyjnego kolegi pojawia się w jednej z wiadomości opublikowanych w ramach afery mailowej.

Opublikowana wiadomość pochodzi z maja 2018 roku. Dotyczy wpisu Antoniego Macierewicza, który żalił się, że TVP Info przedstawiło zakup karabinków Grot dla polskiej armii uznało za sukces Mateusza Morawieckiego.

TVP Info tak docenia zakup 53 tys. Sztuk karabinków Grot przeze mnie w MON, że aż przypisuje go jako sukces premiera Morawieckiego, zupełnie jak z Patriotami.

Rzeczywiście były to istotne posunięcia dla modernizacji Sił Zbrojnych RP – napisał Macierewicz w maju 2018 roku. Dworczyk w swoim mailu nawiązał do tego wpisu w mailu do Mateusza Morawieckiego.

Coraz gorsza kondycja i styl… – napisał szef KPRM. – Takie rzeczy wypisuje człowiek, który permanentnie „zapominał” w swoich wypowiedziach, że np. 90 proc. spraw związanych ze współpracą z USA — w tym przygotowanie szczytu NATO w Warszawie — to zasługa Tomka Szatkowskiego – dodał Dworczyk. Wspomniany Szatkowski był podsekretarzem stanu w MON w latach 2015-2019. Obecnie jest przedstawicielem Polski przy NATO. Dworczyk z kolei pełnił w 2017 roku funkcję sekretarza stanu w MON, któremu szefował wówczas Macierewicz.

Afera mailowa wybuchła w czerwcu ubiegłego roku. Od tamtej pory hakerzy ujawniają maile mające pochodzić z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka. Obóz rządzący przyjął w tej sprawie wygodną taktykę unikania tematu. Nigdy nie potwierdzono, ani nie zaprzeczono prawdziwości ujawnianych wiadomości.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie