Polityka i Społeczeństwo

Uczniowie boją się o własne zdrowie i bliskich. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce

Polscy uczniowie boją się o swoje i rodziców zdrowie. W mediach społecznościowych ogłaszają “Protest uczniowski”, jako sprzeciw wobec decyzji premiera.

Informacje o szpitalach, w których nie ma miejsc na przyjęcie nowych pacjentów, powoli na stałe wpisują się w epidemiczny krajobraz. Rząd przez prawie pół roku nie zrobił nic, aby przygotować kulejący system na taką liczbę chorych. W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w TVN24, że liczba dobowych danych o zakażeniach z ostatnich dni jest dla resortu zaskoczeniem i ministerstwo nie panuje nad wszystkim.

W czwartek zaczęły się pojawiać informacje o możliwości zamknięcia szkół i przejścia na nauczanie zdalne. To opcja była poważnie rozważana przez obóz rządzący. W sobotę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że szkoły pozostają otwarte. Uczniowie zaczęli się organizować w mediach społecznościowych pod hasztagiem #ProtestUczniowski.

 

Z wpisów pod hasztagiem przebija się troska o zdrowie najbliższych – Przykro mi, że oni nie rozumieją tego, że my po prostu się boimy. Tego że nie chcemy zarazić ani siebie ani naszych bliskich. W marcu kiedy na całą Polskę było 15 zakażeń to wszyscy spanikowali i nikogo to nie dziwiło – pisze jedna z uczennic.

https://twitter.com/Weronika6820/status/1315214626083274754

 

W obawie o swoje zdrowie do akcji dołączają również seniorzy.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie