Polityka i Społeczeństwo

U znanej posłanki zdiagnozowano raka piersi. “Nogi się pode mną ugięły”

U Katarzyny Piekarskiej z Koalicji Obywatelskiej wykryto nowotwór piersi. W swoim wpisie na Twitterze krytykuje ministerstwo zdrowia.

Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej regularnie wykonywała profilaktyczne badania mammograficzne. Przez dwa lata pandemii nie chodziła na badania, a gdy zgłosiła się do lekarza, usłyszała okropną diagnozę. Nowotwór złośliwy piersi. – W chwili, kiedy otrzymałam te wyniki, to nogi się pode mną ugięły – mówi w rozmowie z “Faktem”

Weszłam do mammobusu, który stał w ramach badań profilaktycznych.(…)No i efekt jest taki, że niestety wykryto u mnie guza. Także wiem, że profilaktyka to jest sprawa naprawdę ważna. Bo gdyby nie ta mammografia, którą zrobiłam, to ten guz byłby wyczuwalny dopiero za jakieś pół roku, czyli wtedy, kiedy on byłby już dosyć duży – opowiada. Jak dodaje parlamentarzystka, guz był tak umiejscowiony, że sama by go nie wyczuła.

Teraz oczekuje na operację w olsztyńskim szpitalu, która została zaplanowana na najbliższy wtorek.

Piekarska krytykuje resort zdrowia

Katarzyna Piekarska zamieściła w mediach społecznościowych link do materiału “Faktów” TVN – Ministerstwo Zdrowia “redefiniuje” chwalony program. Lekarze mówią o katastrofie.

Jako osoba, u której 2 tygodnie temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi nie jestem w stanie zrozumieć postępowania Ministerstwa Zdrowia. Nic was nie obchodzi życie kobiet? Wycofajcie się z tego i to szybko! – napisała.

“Fakty” TVN opisują program badań profilaktycznych, które mają diagnozować u kobiet wczesne stadia rozwoju nowotworu. Chodzi o kobiety, które mają predyspozycje genetyczne do zachorowania na raka. Ministerstwo Zdrowia się z niego wycofało. 

Mamy pulę pacjentek, całą grupę pacjentek, które, zgodnie z realizacjami z poprzednich lat, powinny odbyć badania kontrolne w lipcu i sierpniu i tych pacjentek na ten moment oczywiście nie możemy umówić – mówi “Faktom” TVN dr Małgorzata Stawicka-Niełacna ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Program został stworzony w 1998 r. i żaden rząd nie podniósł na niego ręki, aż do władzy doszedł PiS.

Źródło: Fakt.pl, TVN24.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie