Polityka i Społeczeństwo

Tysiące osób na protestach w obronie TVN, a “Wiadomości” rozpaczliwie atakuje dziennikarzy tej stacji

fot. wiadomosci.tvp.pl

Wczoraj w wielu miastach odbyły się protesty w obronie stacji TVN24. Jak skomentowały to “Wiadomości”? Krótko mówiąc: w swoim stylu.

Wiadomości o protestach w obronie TVN24

Autorem reportażu był Marcin Sawicki. Tytuł w pewnym sensie zwiastował to, co czekało widzów. Brzmiał: “Medialne manipulacje totalnej opozycji”.

– Powołują się na wartości, choć przykłady, kiedy je łamią, można mnożyć. Tak komentatorzy mówią o protestach, których uczestnicy próbują wymusić na instytucjach państwa decyzje korzystne dla telewizji TVN. Interesów tej stacji zaciekle broni opozycja. Może dlatego pracowników TVN nie stać na obiektywną ocenę rzeczywistości? – zapowiedziała materiał Danuta Holecka.

Potem zaczął się atak. Najpierw na Tuska. Przypomniano, że to za czasu jego rządów służby wtargnęły do reakcji tygodnika “Wprost”. Potem zaczęto bombardować TVN.

Dziś telewizja TVN mami widzów patetycznymi hasłami, które łatwo zestawić z tym, jak naprawdę wyglądają programy informacyjne i publicystyczne telewizji TVN – mówił dziennikarz TVP.

Okrasił to wyrwanymi z kontekstu fragmentów wypowiedzi m.in. Moniki Olejnik, Anity Werner, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej czy Andrzeja Mrozowskiego.

Pokazano także wpadki byłych dziennikarzy stacji TVN: Tomasza Lisa czy Kamila Durczoka. W przypadku tego drugiego chodziło oczywiście o jego słynne już przekleństwa dot. brudnego stołu w redakcji.

“Manipulacje” TVN

Przypomniano też ohydne manipulacje” dziennikarzy TVN “pod adresem polskiego rządu”. Chodziło o reportaż dziennikarzy “Superwizjera” o neonazistach. Dziennikarz TVP uznał, że cała sprawa została sztucznie wykreowana.

Stąd nie brak opinii, że pracownicy telewizji TVN nie są dziennikarzami, ale sympatykami środowiska politycznego, które wykorzystując informacje, próbuje wpłynąć na polskie społeczeństwo, żeby zdobyć władzę w Polsce i właśnie dlatego tak mocno są wspierani przez polityków totalnej opozycji – spuentował materiał Maciej Sawicki.

Źródło: TVP Info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie