Polityka i Społeczeństwo

Tymi słowami Sasin przyspieszy strajk górników? “Przyjąłem zasadę, żeby nie owijać w bawełnę”

Jacek Sasin grozi politycznymi procesami opozycji. Hipokryzja władzy sięga szczytu
Fot. Krystian Maj / KPRM

Po dzisiejszej wypowiedzi Jacka Sasina w Radiu Zet, górnicze strajki na Śląsku stały się bardzo realne. 

W ubiegłą środę gościem RMF FM był Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ “Solidarność. Po raz kolejny zaapelował do premiera o spotkanie w sprawie restrukturyzacji kopalń – Premier jest posłem ze Śląska, w końcu tutaj, w tych miastach robotniczych, w których funkcjonuje górnictwo i przemysł ciężki, dostał najwięcej głosów – mówił Dominik Kolorz.

Związkowcy domagają pisemnych ustaleń i pójścia kilka kroków do przodu w kwestiach systemowych. Na antenie radia padło ultimatum jeżeli nie dojdzie do rozmów. – (…) jest możliwe, że strajk na Śląsku zacznie się od poniedziałku, wtorku przyszłego tygodnia – zapowiedział przewodniczący.

Przewodniczący opisał, jak może wyglądać planowany strajk – Te akcje protestacyjne i strajkowe będą bardziej przypominać to, z  czym mieliśmy do czynienia w 2015 r., czyli wtedy jak pani premier Kopacz wyszła i powiedziała ludziom na Śląsku, że likwiduje pięć kopalń – zapowiada i przypomina, że strajk odbywał się na dole i masowo na ulicach.

Dzisiejszym gościem Radia Zet był Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Jego słowa nie przypadną do gustu górnikom.

Jacek Sasin został zapytany, czy dzisiaj dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego ze związkowcami. Wicepremier odpowiedział, że “nie jest dobrą metodą zmuszanie pana premiera do siadania do rozmów w sytuacji szantażu, że albo przyjeżdża i rozmawia z nami albo robimy strajk i burdy”. Sasin dał do zrozumienia, że w sprawach górniczych przestał przebierać w słowach – Górnicze związki wysyłają komunikat, że nie są zadowolone z rozmów a ja bym powiedział, że nie są zadowoleni z tego, co słyszą. Przyjąłem zasadę, żeby nie owijać w bawełnę – mówił minister.

Minister aktywów państwowych powiedział, że liczy na rozsądek ze strony związkowców – Z tego, co wiem, to premier zamierza w najbliższym czasie przestawić całościowy program dla terenów pogórniczych. Z inwestycjami, propozycjami tego, co w zamian – zapowiedział.

Źródło RadioZet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie