Kultura Po godzinach

[Tylko u nas] TOP 10 filmów #hot16challenge2. Oto najlepsze występy bez cienia…przesade

Charytatywna akcja zainicjowana przez raperów zawładnęła polskim internetem i zatacza coraz szersze kręgi. I dobrze. Im więcej nominowanych, tym więcej pieniędzy zebranych na wsparcie służby zdrowia, która codziennie pomaga Polakom w walce z koronawirusem. Wśród występów gwiazd można znaleźć prawdziwe perełki.

10. Artur Andrus

– Ja, w szesnastu wersach zawarłem cały swój bunt, jaki we mnie teraz jest – zapowiedział artysta, a po chwili rozpoczął melorecytację w swoim niepowtarzalnym stylu.

Wyszło lekko, przewrotnie, z przymrużeniem oka. Po prostu w stylu Artura Andrusa.

9. Cezary Żak i Artur Barciś

Kanalersi wrócili, Krawczyk z Norkiem wciąż dają radę. – Co ty puściłeś, co ty!? Wyłącz to! Wyłącz to! – krzyczy na wstępie Karol na Tadka – jak za najlepszych czasów “Miodowych Lat”. Panowie zaprezentowali występ godny piosenki “Biegnie, biegnie renifer”, ale tym razem mieli poważniejsze przesłanie. – Jeśli głupota, hejterska robota tyle wciąż znaczą, to wiedzcie kochani – nieznani i znani – dzieci nam tego nie wybaczą.

 

8. Krzysztof Zalewski

Kolejne wcielenie Zalewskiego i kolejny raz artysta pozamiatał. Co prawda sam na początku występu sugeruje, że rap to nie jego bajka, jednak można mieć wątpliwości, gdy słucha się nagrania. Fajnie, że muzyk nie zapomniał o gitarze i jak ma to w zwyczaju – nie uciekł od polityki. – Hu! Jesteśmy wirus, a Ziemia się przed nami broni(…), że władza fałszuje wybory przed startem i kobiety chce zniewolić.

 

7. Wojciech Mann

Wojciech Mann i rap to na pierwszy rzut oka takie połączenie jak Marek Suski i matematyczne łamigłówki. A jednak, popularny dziennikarz wybrnął – wyszło zabawnie i…niespiesznie, co zresztą “zarapował” już w pierwszym wersie. – Z upływem lat troszeczkę stałem się mniej swawolny, więc hip-hop, który robię jest grzeczy i powolny. Cudo!

 

6. Marian Lichtman

Wisienka na torcie, creme de la creme występów w ramach #hot16challenge2. Dla wokalisty Trubadurów powinna być stworzona osobna kategoria w tym rankingu. Pamiętacie Scatmana i jego ski-ba-bob-ba-dop-bob z lat ’90? Przy panu Marianie amerykanin wypada bladziutko. – Popatrz, jak ten bicik wchodzi! – rapuje muzyk. Oj, wchodzi, tak jak wchodzi niepowtarzalny scat.

 

5. Monika Brodka

Jakie to jest dobre! Aż się nie chce wierzyć, że taka produkcja powstała w mniej niż 72 godziny. Świetny klimat, świetny tekst, Brodka spokojnie mogłaby zmienić branżę na hip-hopową. Internauci też byli zachwyceni. Komentarz pod teledyskiem z największą ilością “polubień? – Ale ty masz potencjał na psychodeliczny rap, oezu, bardzo dobre to jest:P. Prawda.

 

4. Katarzyna Nosowska

Artystkę nominowali Monika Broda i Krzysztof Zalewski i trzeba przyznać, że wiedzieli co robią. Mimo zabawnego obrazka przekaz Nosowskiej – jak zawsze w jej przypadku – zmusił do refleksji. – Pytasz mnie jak się mam, czy popieram noszenie maseczek. Myślę, że może oddychać się ciężko, gdy nosiło się maskę już wcześniej – mówi artystka. Niby zabawa, ale jednak cierki człowieka przechodzą.

 

3. Piorun feat. Dario

Piorun, czyli Krzysztof Skonieczny i Andrzej Frycz. Panowie wcielili się w serialowe role z serialu “Ślepnąc od świateł”. Skonieczny nawija jak najęty, szybko, w tempie, zawodowiec. A na koniec przemawia Frycz jako legendarny Dario i parafrazuje jeden z serialowych monologów, po którym człowiek w najlepszym wypadku spoci się ze strachu. Sztywniutko!

 

2. Beata Kozidrak

Pani Beata wygrała w piątek internety. Liderka Bajmu nie tylko podołała wyzwaniu, ale pokazała też dystans i humor. Teledysk w amerykańskim stylu, jedzenie truskawek z umięśnionych pleców półnagiego mężczyzny – słowem, królowa Beata. I ten wers o Gowinie na koniu…Brawo!

 

1. Kayah

Po prostu wow, klasa! Jeśli ktoś tu “mówi jak jest”, to zdecydowanie jest to Kayah, a nie Max. W #hot16challenge2 artystka jest ostra, jak nigdy wcześniej i wali między oczy. – Żyjemy w kraju na zachód od Wchodu i wchód od Zachodu, gdzie wiemy kto wygra, chociaż nikt nie wie, kiedy jest czas wyborów. Cała prawda, cała Kayah.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie