Po godzinach Wybory 2020

Tyle każdego Polaka kosztowała kampania Dudy w TVP. Kiedy Kurski odda nam pieniądze?

TVP uratowała rząd Morawieckiego? Te dane o aferze KNF nie popozostawiają złudzeń
fot. flickr/EP

Słynna tzw. rekompensata z budżetu dla TVP będzie kosztować każdego podatnika 60 zł. To wyliczenie Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Organizacja dodaje, że „TVP za te pieniądze robi kampanię Andrzeja Dudy”. 

60 zł z kieszeni każdego Polaka

To nie jedyne zastrzeżenia, jakie różne podmioty mają w stosunku do obecnej kampanii wyborczej. Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE twierdzi, że o ile pierwsza tura wyborów prezydenckich w Polsce została przeprowadzona właściwie, to już “kampania ucierpiała przez nietolerancję i stronniczość mediów publicznych”.

Telewizja publiczna stała się tubą propagandową rządzącej partii, a w mediach państwowych dominuje przekaz partyjny i mowa nienawiści – sugerowali wcześniej Reporterzy bez Granic.

Onet wyliczył, że Andrzej Duda jako głowa państwa w maju 2020 wystąpił na antenach TVP aż 734 razy przez prawie 19 i pół godziny czasu łącznie. To dwa razy więcej niż jego konkurenci w wyborach.

– Podobne proporcje były w trakcie wieczoru wyborczego TVP przed pierwszą turą. Duda miał 73 proc. czasu, Rafał Trzaskowski 10 proc., Szymon Hołownia 6 proc., Krzysztof Bosak – 3 proc., a Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz – po 4 proc (komunikat Rzecznika Praw Obywatelskich o wieczorze wyborczym TVP) – wylicza zaś Fakt.pl.

Media publiczne czy rządowe?

Nie dziwi więc, że kandydat KO na prezydenta, Rafał Trzaskowski, mówi, że gdy wygra wybory będzie dążył do ograniczenia wpływu TVP na opinię publiczną. W obecnych realiach telewizja publiczna stała się bowiem medium czysto rządowym. Najlepszym dowodem na to jest to, że “Wiadomości” stały się programem nie tyle informacyjnym co propagandowym, skłaniającym się ku PiS-owi i nie silącym się już wcale na obiektywizm.

Najgorsze w tej sytuacji jest chyba jednak to, że cała TVP jest opłacana z publicznych pieniędzy. W efekcie my wszyscy – i to niezależnie od przekonań politycznych – opłacamy tę wielką machinę propagandową.

Źródło: Onet.pl,  Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie