Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Tyle godzin TVP przeznaczyło dla polityków opozycji w kampanii. Te liczby to dowód na nieuczciwość wyborów

Dlaczego opozycja powinna rozważyć bojkot mediów narodowych?

Czerwiec był ostatnim miesiącem kampanii wyborczej. Andrzej Duda i politycy PiS królowali na antenach TVP – piszą WirtualneMedia.pl.

Ostatnie wybory prezydenckie nie odbyły się na równych warunkach. Aparat państwa ze wszystkimi dostępnymi środkami został zaprzęgnięty w tryby kampanii wyborczej. Rząd był tak zajęty prowadzeniem kampanii, że nie mógł się zebrać na posiedzeniu przez prawie miesiąc. Premier Mateusz Morawiecki odwiedzał samorządy z fontanną papierowych czeków na inwestycje, ministrowie podróżowali od gminy do gminy, a TVP w tym czasie robiła z Rafała Trzaskowskiego zbrodnię jaka mogłaby się Polsce przytrafić.

TVP co miesiąc raportuje o obecności polityków na swoich antenach. WirtualneMedia.pl przeanalizowały sprawozdanie i opublikowały dane. Proszę zapiąć pasy oraz trzymać się poręczy i uchwytów. Z analizy portalu wynika, że Andrzej Duda i ludzie z jego kancelarii gościli na trzech antenach TVP przez 56 godzin – Dla porównania komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego zajął prawie 6 godzin – czytamy. Politycy PiS-u byli pokazywani w sumie przez 74 godziny, a politycy PO przez 19 godzin.

Rafał Trzaskowski od początku startu w wyborach prezydenckich zapowiadał likwidację TVP Info, którą nazywał “gniazdem nienawiści”. Tylko na antenie TVP Info komitet wyborczy Andrzeja Dudy był pokazywany przez ponad 43 godziny, a komitet Rafała Trzaskowskiego przez…4 godziny i 43 minuty. Komitet Roberta Biedronia zajął 3 godziny i 51 minut, Szymona Hołowni – 3 godziny i 45 minut, Władysława Kosiniaka-Kamysza – nieco ponad 3 godziny, a Krzysztofa Bosaka – 2 godziny i 42 minuty.

Źródło WirtualneMedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie