Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Tyle godzin TVP przeznaczyło dla polityków opozycji w kampanii. Te liczby to dowód na nieuczciwość wyborów

Dlaczego opozycja powinna rozważyć bojkot mediów narodowych?

Czerwiec był ostatnim miesiącem kampanii wyborczej. Andrzej Duda i politycy PiS królowali na antenach TVP – piszą WirtualneMedia.pl.

Ostatnie wybory prezydenckie nie odbyły się na równych warunkach. Aparat państwa ze wszystkimi dostępnymi środkami został zaprzęgnięty w tryby kampanii wyborczej. Rząd był tak zajęty prowadzeniem kampanii, że nie mógł się zebrać na posiedzeniu przez prawie miesiąc. Premier Mateusz Morawiecki odwiedzał samorządy z fontanną papierowych czeków na inwestycje, ministrowie podróżowali od gminy do gminy, a TVP w tym czasie robiła z Rafała Trzaskowskiego zbrodnię jaka mogłaby się Polsce przytrafić.

TVP co miesiąc raportuje o obecności polityków na swoich antenach. WirtualneMedia.pl przeanalizowały sprawozdanie i opublikowały dane. Proszę zapiąć pasy oraz trzymać się poręczy i uchwytów. Z analizy portalu wynika, że Andrzej Duda i ludzie z jego kancelarii gościli na trzech antenach TVP przez 56 godzin – Dla porównania komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego zajął prawie 6 godzin – czytamy. Politycy PiS-u byli pokazywani w sumie przez 74 godziny, a politycy PO przez 19 godzin.

Rafał Trzaskowski od początku startu w wyborach prezydenckich zapowiadał likwidację TVP Info, którą nazywał “gniazdem nienawiści”. Tylko na antenie TVP Info komitet wyborczy Andrzeja Dudy był pokazywany przez ponad 43 godziny, a komitet Rafała Trzaskowskiego przez…4 godziny i 43 minuty. Komitet Roberta Biedronia zajął 3 godziny i 51 minut, Szymona Hołowni – 3 godziny i 45 minut, Władysława Kosiniaka-Kamysza – nieco ponad 3 godziny, a Krzysztofa Bosaka – 2 godziny i 42 minuty.

Źródło WirtualneMedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie