Polityka i Społeczeństwo

Twitterowe smutki Krystyny Pawłowicz, sędzia TK snuje ponure wizje. “Czas umierać…”

Piotr Drabik

Krystyna Pawłowicz znów daje popis na Twitterze. Tym razem sędzia TK snuje ponure wizje.– Tak pewnie ma Polska zginąć.. . – analizuje była posłanka PiS.

Krystyna Pawłowicz słynie ze swej twitterowej aktywności. A to kogoś obrazi, a to zażąda od Szwecji zwrotu zagrabionych dóbr – nie jest nudno.

Tym razem jednak sędzia TK opublikowała serię ponurych wpisów. Zainspirował ją do nich spór wokół Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy – likwidacja ID to warunek, by do Polski popłynęły wreszcie unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy. Według TSUE Izba łamie standardy praworządności. O tym z kolei nie chce słyszeć Zbigniew Ziobro, który blokuje likwidację kontrowersyjnego organu. Do gry włączył się Andrzej Duda i zaproponował zmianę ustawy o Sądzie Najwyższym.

Proponuję, by Izba Dyscyplinarna została zlikwidowana – powiedział wprost Duda.

Ursula von der Leyen „proponuje” Polsce OBALENIE polskiej KONSTYTUCJI POLSKIMI rękami… – lamentuje Pawłowicz (pisownia oryginalna). – Zob.jej propozycje likwidacji Izby Dyscyplinarnej, upokorzenia polskiego TK, polskich sędziów i totalną ANARCHIĘ… I POWRÓT sędziowskich komunistów i buntowników… – pisze sędzia TK na Twitterze. Ale to nie koniec. Pawłowicz snuła swoje pesymistyczne wizje dalej.

To koniec sądowniczej suwerenności RP. TSUE ma zastąpić najwyższe PL sądy i Trybunały. UE/Niemcy przejmują pełny, choć 100% BEZPRAWNY nadzór nad PL wymiarem sprawiedliwości – analizuje sędzia TK. – Czy Polska ulegnie tej UE propozycji by SAMOOBALIĆ swą konstytucję i swój TK? Za jakieś fundusze … Czas umierać – skwitowała ponuro.

Zdaniem sędzi Polska jest obecnie zagrożona z obu stron. Przypomniała o możliwości rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Ci ze wschodu organizują się przeciwko Polsce militarnie, a ci z zachodu – opanowują polskie terytoria gospodarczo.. – rozpacza Pawłowicz. – Pewnie strach przed wschodem jest większy, choć w obu wypadkach cel sąsiadów jest ten sam. Więc dokąd pójść? Państwa jednak nie da się przenieść… – zastanawia się sędzia TK.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie