Polityka i Społeczeństwo

Twitterowa ofensywa Krystyny Pawłowicz! Sędzia TK znów atakuje Szwedów. “Kulturowe barbarzyństwo”

kadr z filmu "Potop", reż. Jerzy Hoffman

Krystyna Pawłowicz ponownie przypomina o naszych roszczeniach wobec Szwedów. Domaga się rekompensat za czas… potopu szwedzkiego.

Pawłowicz vs. XVII-wieczni Szwedzi

Krystyna Pawłowicz dotarła do wpisu na portalu Niezależna.pl. Udostępniono w nim link do artykułu, który omawiał publikację ze szwedzkiej gazety “Dagens Nyheter”.

Napisano w niej, że Polska to “nacjonalistyczny i autorytarny reżim”.

Pani sędzi wiele nie trzeba było! Niesiona patriotycznym gniewem odpowiedziała z całą swoją bezwzględnością… tweetem. Przy okazji ukatrupiając kilka spacji i jeden znak interpunkcyjny.

W odpowiedzi na artykuł była posłanka PiS zaapelowała też do Szwedów o zwrot zagrabionych dóbr kultury” z czasów potopu. Dodała, że pamięta “o ich kulturowym barbarzyństwie”.

Szwedzi ! Oddajcie Polsce zagrabione dobra naszej kultury ! Ukrywacie je w części w lochach,bo wstydzicie się pokazywać kradzione. Eksponujecie na wystawach jako „swoje”. Kradzione nie tuczy ! Pamiętamy o waszym kulturowym barbarzyństwie ! Cały czas czekamy na ZWROT tych „łupów” – grzmiała Pawłowicz (pisownia oryginalna).

A teraz na poważnie. Problem polega na tym, że potop szwedzki miał miejsce w 2. połowie XVII w. Domaganie się więc teraz rekompensat za to, co miało miejsce ponad 300 lat temu, brzmi irracjonalnie.

Co ciekawe, to kolejny tego typu atak Pawłowicz na Szwedów. Podczas trwania Euro 2020 sędzia TK powiązała w swoim tweecie mecz piłkarski z wydarzeniami z potopu.

Pawłowicz nowym Kmicicem?

Oczami wyobraźni widzimy już panią Krystynę jako współczesnego Kmicica, która mężnie wyrywa ze szwedzkich rąk polskie skarby. Podejrzewamy zresztą, że była posłanka PiS nocami marzy o młodym Danielu Olbrychskim podciągającym się jedną ręką na wrogiej armacie i posyłających wrogów ojczyzny, gdzie pieprz rośnie.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie