Polityka i Społeczeństwo

TVP znowu pokazała, że daleko jej od obiektywizmu. Tak bezczelnie manipuluje się wyborcami

Afera taśmowa związana ze Sławomirem Neumannem, jednym z czołowych polityków PO, jest cynicznie wykorzystywana przy końcu kampanii przez media publiczne. Świadczy o tym nowy materiał TVP 1.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach media publiczne publikują na raty kolejne taśmy, na których słychać dość kontrowersyjne wypowiedzi Sławomira Neumanna. Emocje budzą jego przekleństwa, zaś mniej sama treść. Polityk był nagrywany na wewnętrznych spotkaniach struktur PO. Sytuacja przypomina więc tą sprzed paru lat, gdy opublikowano “taśmy”, na których słychać było czołowych członków partii Donalda Tuska, którzy wypowiadali się na różne tematy także – o zgrozo! – przeklinając.

TVP 1 manipuluje nagraniami?

Właściwie nie wiadomo, kto nagrał Neumanna. Teraz polityk udzielił wywiadu TVN24, w którym tłumaczył i przepraszał za sytuację. Niestety TVP 1 postanowiła zmanipulować video.

Wywiad w TVN24 został wyemitowany w piątek, 4 października o godz. 13.03. Trwał prawie 12 minut. W jego trakcie  Neumann tłumaczył się, że “czasami sytuacja jest taka, że nie sposób nie przekląć. Z tego nie jestem dumny, za to przepraszam” – powiedział. Wcześniej zapytał dziennikarkę: “Nie zdarzyło się pani przekląć w prywatnej rozmowie?” 

Niestety TVP 1 wycięło tą drugą część, co dało efekt jakby polityk w dość grubiański sposób odrzucił oskarżenia mediów.

Taśmy Neumanna pogrąża PO?

Niestety TVP 1 pokazuje takimi manipulacjami, że wyraźnie stoi po stronie PiS, a nie jest telewizją obiektywną, która równo traktuje opozycję i partię rządzącą.

Dlaczego jednak TVP w ten sposób manipuluje nagraniami? Prawdopodobnie PiS chce zdemotywować elektorat PO, by ten nie poszedł w konsekwencji do urn wyborczych w najbliższą niedzielę. Eksperci wskazują, że cała batalia rozegra się bowiem o frekwencję. Ta zagrała pozytywnie dla PiS w wyborach do europarlamentu. Czy teraz będzie podobnie? Zgodnie z badaniami, elektorat partii Jarosława Kaczyńskiego jest raczej przeciętnie zachęcony do wzięcia udziału w wyborach. Stąd zapewne słynny już spot z Januszem Rywińskim, który ma za zadanie mobilizację zwolenników ugrupowania, które dziś rządzi Polską.

Czy PiS-owi uda się więc zniechęcić do Koalicji Obywatelskiej wyborców? Wszystko w rękach Was, osób czytających ten tekst…

Źródło: TVP 1, TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie