Po godzinach

TVP zdejmie z anteny ukochany program Polaków?! “Nieodgadniona instytucja”

Grand Warszawski / Shutterstock

Teleturniej “1 z 10” jednak powróci do TVP? Wirtualna Polska pytała o to prowadzącego program, Tadeusza Sznuka. – Nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Telewizja jest dla mnie nieodgadnioną instytucją – stwierdził dziennikarz.

Co dalej z “1 z 10”?

Niedawno pojawiły się pogłoski o tym, że kultowy teleturniej ma zniknąć z anteny. Prowadzący od 27 lat program Tadeusz Sznuk pożegnał się nawet z widzami.

Gratulujemy zwycięzcy, widzom dziękujemy za obecność – i to koniec – powiedział w ostatnim jak na razie odcinku.

Fani programu zwrócili uwagę, że pożegnalny ton jego wypowiedzi. Potem w mediach pojawiły się informację, które potwierdzały to, że program ma zniknąć a anteny.

Producent chce zbyt wiele

Tyle że w oświadczeniu wysłanym do Gazeta.pl Telewizja Polska stwierdziła, że wcale nie planuje kończyć emisji teleturnieju. Poinformowano tylko, że w tle prowadzone są negocjacje z producentem “1 z 10”.

Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu, scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego” – czytamy w oświadczeniu. Telewizja liczy na “korzystne dla obu stron zakończenie negocjacji”.

Przypomnijmy, że chodzi o program niemal tak kultowy jak “Wielka gra” czy “Familiada”. To najdłużej nadawany spośród wciąż produkowanych teleturniej w polskiej telewizji. Po raz pierwszy mogliśmy śledzić losy pierwszej dziesiątki graczy 3 czerwca 1994 roku. Przez 23 lata program był emitowany w Dwójce. Od 2018 roku pokazywała go Jedynka.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie