Polityka i Społeczeństwo

TVP zazdrości Trzaskowskiemu wystąpienia przed podkomisją Kongresu USA? “Wiadomości” znów atakują prezydenta Warszawy

Grand Warszawski/ Shutterstock

TVP znów bierze pod lupę działalność prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W nowym materiałach “Wiadomości” przeanalizowano jego wystąpienie w podkomisji Kongresu USA. Przy okazji przypomniano o… ubiegłorocznej awarii warszawskiej oczyszczalni “Czajka”.

TVP nie lubi Trzaskowskiego

Media publiczne z zasady powinny być obiektywne, ale w Polsce za rządów PiS realia są inne. Ataki na polityków opozycji to stały punkt “Wiadomości. W czwartkowym wydaniu sztandarowy program informacyjny TVP znów zaatakował Rafała Trzaskowskiego. W materiale “Opozycja niszczy wizerunek Polski” autorstwa Maksymiliana Maszendy krytykowano wystąpienie wiceprzewodniczącego PO przed podkomisją Kongresu USA.

Prowadząca Danuta Holecka nazwała przemówienie “internetowym spotkaniem z kilkoma amerykańskimi kongresmanami”.

To jest cała Platforma Obywatelska. Taki typowy dla niej PR, czyli budują konstrukcję, strukturę, która ma wyglądać poważnie, a potem wychodzi z tego satyra. Większość tego typu działań, jak np. słynny kampus, skończyła się katastrofą dla Rafała Trzaskowskiego – ocenił w materiale Tomasz Sakiewicz z “Gazety Polskiej Codziennie”.

– Zgodnie z wcześniej przygotowanym tekstem Rafał Trzaskowski zrobił dokładnie to, co opozycja robi od przegranych w 2015 roku wyborów. Oskarżał o próby wprowadzenia w Polsce reżimu czy wymazywanie z podręczników historii Lecha Wałęsy – usłyszeli późnej widzowie TVP od autora materiału.

Kolejny z ekspertów stwierdził, że polska opozycja robi z siebie “męczenników”. Na dowód przywołano jej działania w Parlamencie Europejskim. – Sam Rafał Trzaskowski był współautorem pierwszej rezolucji w PE przeciwko Polsce, która powstała w 2016 roku – wskazał Maszenda.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie